Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Działek PKS-u nikt nie chciał

Główne zdjęcie
Działki bazy dawnego PKS Łomża sprzedawane przez PKS Nova

Ponownie nie udało się białostockiej spółce PKS Nova sprzedać działek na terenie dawnej bazy PKS Łomża przy Alei Piłsudskiego. Na sprzedaż wystawiono niemal 5 hektarów gruntu i część budynków, ale na dzisiejszy przetarg nie wpłynęła żadna oferta.

PKS Nova na dziś ogłosiła dwa przetargi. W jednym wystawia na sprzedaż cztery niezabudowane działki o łącznej powierzchni 3,7 ha, w drugim dwie działki zabudowane budynkami, w tym jedną halę warsztatową. Łączna powierzchnia działek w tym drugim przetargu wynosi niemal 1,1ha, a łączna powierzchnia trzech budynków to niemal 2,5 tys. m2. Cena wywoławcza za kompleks czterech pierwszych działek wynosi 2 mln 650 tys. zł, a za drugi z budynkami 1 mln 350 tys. zł. PKS Nova chciała sprzedać prawa użytkowania wieczystego tych gruntów, bo ich właścicielem jest Miasto Łomża. Okazuje się, że do przetargów nie doszło, bo nikt nie wpłacił wymaganego wadium. To oznacza, że nikt tych działek w tej cenie nie chciał kupować. Prawdopodobnie w najbliższym czasie PKS Nova ogłosi kolejne przetargi na sprzedaż działek w Łomży.

PKS Nova to Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova, czyli spółka akcyjna należąca do władz województwa podlaskiego, która powstała na początku z 2017 roku z wchłonięcia przez PKS Białystok czterech innych PKS-ów w województwie podlaskim. Władza zapowiadała, że tylko tak jest w stanie utrzymać borykające się z coraz większymi problemami finansowymi spółki. Po „scaleniu” w Łomży miały powstać wielkie warsztaty, ale nic z tych zapowiedzi nie wyszło.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę