Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Chrzanowski skapitulował

Główne zdjęcie
Dr Agnieszka Muzyk i Mariusz Chrzanowski

Miało być ostateczne rozstrzygnięcie... Wyrzucony z PiS prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który w maju odwołał z funkcji swoją pierwszą zastępcę dr Agnieszkę Muzyk, wycofał z porządku obrad Rady Miejskiej wniosek o odwołanie jej, jako delegata Miasta Łomża, ze Stowarzyszenia Łomżyńskie Forum Samorządowe. Muzyk, która wbrew zabiegom Chrzanowskiego została oficjalnym kandydatem PiS na nowego prezydent miasta, cały czas jest prezesem ŁFS. Przed sesją radni PiS zostali zobowiązani do zablokowania prezydenckiego wniosku o jej odwołanie.

Łomżyńskie Forum Samorządowe to stworzone przez Łomżę i 18 pobliskich samorządów stowarzyszenie. Od chwili powstania prezesem ŁFS jest dr Agnieszka Muzyk. Odwołana w maju z funkcji zastępcy prezydenta formalnie w ratuszu jest zatrudniona do końca sierpnia. Teraz Chrzanowski, który zarejestrował własny komitet z którego zamierza ubiegać się o ponowny wybór na prezydenta miasta, a Muzyk jest jego bezpośrednim rywalem, chciał usunąć ją z ŁFS. W proponowanym porządku obrad dzisiejszej sesji był punkt dotyczący jej odwołania jako delegata miasta z tego stowarzyszenia i wyboru innego delegata. Wraz z dokumentami na sesję projektów tych uchwał nie opublikowano. Przed sesją radni PiS zostali zobowiązani do zablokowania prezydenckiego wniosku. Głosowanie miało pokazać czy któryś z 11 partyjnych radnych byłby w stanie wyłamać się z dyscypliny i oficjalnie poprzeć prezydenta. Okazało się, że „ostatecznego rozstrzygnięcia” nie będzie. Na początku sesji prezydent Chrzanowski, podając jako powód kampanię wyborczą, zgłosił wniosek o wycofanie punktu z porządku obrad. Jednocześnie prezydent  poinformował radnych, że 31 sierpnia upływa termin zatrudnienia Agnieszki Muzyk w ratuszu i przekonywał, że kończy się prawna możliwość jej zasiadania w organach stowarzyszenia jako przedstawiciel miasta Łomża. Wniosek prezydenta o wycofanie punktu z porządku obrad poparło 18 radny, a 1 wstrzymał się od głosu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę