Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Czekają na członków komisji

Do obsadzenia w całym regionie jest do obsadzenia blisko 400 miejsc i w krótkim czasie zarobić można od 550 zł do niemal 1000 zł. Krajowe Biuro Wyborcze w Łomży przyjmuje zgłoszenia kandydatów na członków terytorialnych czyli gminnych i powiatowych komisji wyborczych. Kandydatów mogą zgłaszać jedynie zarejestrowane komitety wyborcze.

Jerzy Dołęgowski, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży przypomina, że biuro i Komisarz Wyborczy w Łomży przeprowadzają wybory na terenie 37 gmin z pięciu powiatów grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Aby je przeprowadzić w każdej jednostce samorządowej trzeba powołać oddzielne terytorialne komisje wyborcze. W sumie w naszym regionie będzie ich 42. Gminne mają liczyć po 9 osób, a powiatowe po 10, bo dodatkową osobę wskaże Komisarz Wyborczy. Zgłoszenia kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych przyjmowane są do 6. września. Zgłoszeń mogą dokonywać tylko zarejestrowane komitety wyborcze. Komisarz Wyborczy w Łomży czas na powołanie TKW ma do 11. września.
Zgodnie z uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej dieta przewodniczących terytorialnych komisji wyborczych wynosić będzie 650 zł. Zastępcy przewodniczących terytorialnych komisji wyborczych otrzymają po 600 zł, a członkowie terytorialnych komisji wyborczych po 550 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę