Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla ks. Sławomira Śledziewskiego

Główne zdjęcie
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył księdzu Sławomirowi Śledziewskiemu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył dziś Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski pochodzącemu z Piątnicy księdzu Sławomirowi Śledziewskiemu. Order został przyznany za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła, za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej.

(fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)
(fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

51-letni ks. prał. dr Sławomir Śledziewski pochodzi z Piątnicy. W 1995 roku został wyświęcony na kapłana w Katedrze Łomżyńskiej przez biskupa Juliusza Paetza, i w tym samym roku rozpoczął też studia na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium w Niemczech, gdzie wykładał Gerhard Ludwig Müller, który w 2012 roku został rzymskim Prefektem Kongregacji Nauki Wiary. W 2000 roku ks. Śledziewski uzyskał tytuł doktora teologii dogmatycznej. Od tamtej pory wykładał teologię dogmatyczną, ale także filozofię przyrody, antropologię filozoficzną i teorię poznania w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży oraz na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie był adiunktem Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. Nigdy jednak nie zerwał swoich dobrych stosunków z Monachium i samym biskupem Müllerem, którego kilkakrotnie zapraszał do Łomży i „oprowadzał” po regionie. Gdy ten został powłany przez papieża Benedykta XVI na Prefekta Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie, ks. Śledziewski został Jego osobistym sekretarzem.
W dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim odznaczenia przez Prezdenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski księdza Sławomira Śledziewskiego wziął także udział m.in. bp. Gerhard Ludwig Müller.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę