Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Wielka burza koło Śniadowa

Wiatr łamał konary, powalał drzewa, a nawet zrywał dachy z budynków. Wieś Sierzputy Marki na terenie gminy Śniadowo najbardziej ucierpiała podczas piątkowej wichury. Strażacy informują, że uszkodzonych zostało siedem dachów przede wszystkim budynków gospodarczych. Zniszczony jest okoliczny las. Na szczęście nikt z ludzi, ani zwierzęta gospodarskie nie ucierpiały w nawałnicy.

Burza nad gminę Śniadowo nadciągnęła w piątek  po godzinie 16. Silne podmuchy wiatru łamały drzew i niszczyły budynki. Większość wezwań strażacy otrzymali do wsi Sierzputy Marki, ale zniszczenia są także w pobliskiej wsi Stare Jemielite. Zostało zniszczonych lub uszkodzonych  tu siedem dachów, w tym jeden na domu mieszkalnym. Do późnych godzin w nocy strażacy zabezpieczali budynki plandekami dostarczonymi przez Urząd Gminy w Śniadowie. Na razie straty spowodowane przez nawałnice nie są w pełni oszacowane. Strażacy podkreślają, że w nawałnicy nie ucierpieli ludzi, ani zwierzęta.
Przekazują, że o sile wiatru może świadczyć zniszczone  około 1,5 ha lasu w którym drzewa zostały połamane, albo powyrywane z korzeniami.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę