Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Niskie ceny mleka

Tylko w trzech województwach rolnicy za sprzedawane mleko w lipcu otrzymywali powyżej 1,3 zł/l. To podlaskie, gdzie cena skupu mleka nadal spada, ale jest najwyższą w kraju, oraz warmińsko-mazurskie i dolnośląskie. W lipcu za hektolitr mleka (100 litrów) rolnicy regionu średnio otrzymywali już poniżej 136 zł, czyli o blisko złotówkę mniej niż w czerwcu i 4 zł mniej niż przed rokiem.

Średnie ceny skupu mleka w Polsce wylicza Główny Urząd Statystyczny.  W województwie podlaskim niemal cały czas są one na wyższym poziomi niż w pozostałych częściach kraju, ale nadal spadają, choć w większości województw w lipcu zanotowano niewielki ich wzrost. W czerwcu mleczarnie z regionu płaciły rolnikom średnio po 136,7 zł za 1 hektolitr mleka, a w lipcu już tylko po 135,99 zł. 
Średnia cena skupu mleka w Polsce wyniosła w lipcu 129,38 zł/hl, czyli jak wylicza GUS była o 0,7% wyższa niż przed miesiącem, lecz o 4,1% mniejsza niż przed rokiem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę