Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Prawie 34 tysiące zł z pikniku i zbiórki dla Aleksa

„Kochani. Byłam dziś u Alusia i opowiadałam mu o Super Ludziach, którzy zorganizowali dla niego Fantastyczną Imprezę – napisała w liście do wolontariuszy i darczyńców mama Aleksa, 7-latka z Łomży, który dwa miesiące temu poparzył skórę. „Jego uśmiech był bezcenny. Oglądaliśmy filmiki z pikniku i widzieliśmy Was, Ludzi nam bliskich i takich, którzy nas nie znają, a jednak są tutaj pełni serca i bezinteresowności, by Nam pomóc...”. Super Ludzie z grup: Łomża Piecze Ciasta i Łomżyńskie Mamuśki zebrali dla Aleksa do puszek w niedzielę na strzelnicy 23 tysiące 305 zł. Do pieniędzy z pikniku charytatywnego na rehabilitację Aleksa trzeba też doliczyć 10 tysięcy 522 zł ze zbiórki, jaką zaczęła na pomagam.pl Magdalena Kołodziejek, niezmordowana Dusza i Motor akcji.

„Nie potrafię wypowiedzieć słowami tego, jak bardzo mocno jestem Wam wszystkim wdzięczna” - pisze mama Aleksa. „Wdzięczna za pomoc, dzięki której, mój synek wróci do rodziny, do szkoły, do przyjaciół i będzie mógł dalej cieszyć się życiem tak, jak robił to do tej pory. Dziękuję z całego serca, jesteście wielcy z ogromnymi serduchami. Kocham Was”. W niedzielę na starej strzelnicy odbywał się przez 11 godzin piknik charytatywny dla Aleksa, który po 9 przeszczepach skóry od 2 miesięcy leży w DSK w Białymstoku. Kilka tysięcy widzów bawiło się na Konstytucji 3 Maja. Na scenie kilkunastu wokalistów, licytacje, trampoliny, malowanie twarzy i wplatanie warkoczyków. W namiotach zupy firmowe od łomżyńskich restauratorów i ciasta od cukierników, grill z kiełbaskami - za datek do puszki. Do współpracy skrzyknęło się ok. 50 wolontariuszy. Finałem zabawy i kwesty stał się poetycki koncert Roberta Cichowicza z gitarzystami: Przemysławem Kamińskim i Cezarym Borusiewiczem w Garage Grill & Bar, gdzie utworów z krainy łagodności słuchało ok. 60 widzów.

Inicjatywie społecznej łomżyniaków sekunduje prof. Wojciech Dębek, kierownik kliniki chirurgii DSK, pod którego kierunkiem odbywają się przeszczepy i leczenie 7-letniego Aleksa. Wybudzony szczęśliwie pod koniec lipca ze śpiączki farmakologicznej chłopiec będzie wymagać po wyjściu ze szpitala  wielomiesięcznej rehabilitacji. Dlatego uruchomiono specjalne konto do wpłat bankowych: Magdalena Kołodziejek 22 2490 0005 0000 4100 3987 9885 z dopiskiem: „Pomoc dla Aleksa”.

 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę