Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Pomimo opracowania wielu nowych metod nauki języka niemieckiego, część osób wciąż wybiera tradycyjne

Zamiast tego warto jednak wypróbować inne sposoby, bo może się okazać, że będą one nie tylko tańsze, ale też bardziej efektywne.

Uczenie się słówek z fiszek

Coraz większą popularnością cieszą się między innymi fiszki. Są to niewielkie kartoniki, na których najczęściej znajduje się słowo w języku obcym, jego polskie tłumaczenie, przykładowe zdanie z wykorzystaniem słówka oraz obrazek, który ułatwia zapamiętanie go. Takie fiszki można znaleźć w wielu sklepach, jednak najlepsze ceny i największy wybór oferuje sklep internetowy, który specjalizuje się w tych materiałach dydaktycznych. Ofertę fiszek do nauki niemieckiego można znaleźć na stronie https://fiszkoteka.pl/kursy-jezykowe/nauka-jezyka-niemieckiego gdzie często można trafić na atrakcyjne promocje. Dostępne tu fiszki zostały opracowane przez doświadczonych nauczycieli języka niemieckiego, dlatego nauka z nich na pewno przełoży się na efekty. Ważne jest jednak pamiętanie o systematyczności, bo bez niej nawet najlepszy kurs nie pomoże osiągnąć oczekiwanych efektów. Na szczęście wybierając fiszki nie trzeba nosić ze sobą ciężkich podręczników ani też tracić swojego czasu na dojazdy do szkoły językowej, tylko w każdej wolnej chwili można je wyjąć i przejrzeć w celu utrwalenia słówek.

Efektywne powtarzanie niemieckich słówek

Jest kilka sposobów powtarzania słówek, ale badania pokazują, że wykorzystując fiszki osiąga się dużo lepsze efekty niż w przypadku innych metod nauki. Co więcej, nie tylko zapamiętuje się kilkadziesiąt razy więcej nowych słówek, ale też zajmuje to o wiele mniej czasu. W ciekawy sposób zaprezentowano to na poniższym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=q2pytPcwIhc który porównuje trzy sposoby uczenia się słówek. Każdy może zapoznać się z tą prezentacją i wyciągnąć własne wnioski czy lepiej postawić na nowoczesne sposoby nauki czy też marnować czas na tradycyjne i mniej skuteczne rozwiązania.

Nauka z wykorzystaniem fiszek okiem specjalistów

O ile jednak taki film może przygotować każdy, to dla wielu osób pragnących poszerzyć zakres słówek dużo ważniejsze mogą być opinie specjalistów na temat konkretnych metod nauki. Skuteczność uczenia się języka niemieckiego w taki sposób opisano między innymi na stronie http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=44771 i jak wynika z artykułu jest to naprawdę świetne rozwiązanie.

 

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę