Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Trampola, zjeżdżalnia, muzyka i Batman na pikniku dla Aleksa

- Dobro do człowieka wraca, dlatego pomagamy Aleksowi, jak wcześniej Filipkowi – mówi Marta Sawicka z Łomży, szefowa Świata Zabaw, z którego piątka animatorów w niedzielę będzie na skate parku przy Konstytucji 3. Maja bawić się z dziećmi chustą, tunelem i bańkami wielkimi jak balony. Przyjdą Batman, Myszka Mini, Elmo i Krowa, by zachęcać do zbiórki pieniędzy na rehabilitację 7-letniego Aleksa z Łomży, który poparzył się i po 9 przeszczepach skóry leży w DSK w Białymstoku z nadzieją na wyleczenie. Grupa Łomża Piecze Ciasta robi słodkie smakołyki, restauratorzy gotują kotły smacznej zupy, a wokaliści jak Karolina Kaja i Eryk Mroczko, ćwiczą głosy przed występami na scenie. Chirurg profesor Wojciech Dębek cieszy się, że społecznicy pamiętają o chorym chłopcu.

Po ponad półtora miesiąca od poparzeń, wybudzeniu pod koniec lipca ze śpiączki farmakologicznej, mały Aleks z OIOM-u został przeniesiony na salę w klinice chirurgii i urologii DSK, którą kieruje prof. Wojciech Dębek. Profesor i lekarze zrobili kolejne przeszczepy skóry Aleksowi, poparzonemu na 60 procentach ciała. Specjaliści zapowiadają, że rehabilitacja będzie wielomiesięczna, więc ok. 30 wolontariuszy z różnych środowisk Łomży pod wodzą Magdaleny Kołodziejek przystąpiło do działania. Pomagamy zbierać na potrzeby Aleksa,  bo – jak ujmuje Magda - „wszystko po wyjściu Aleksa ze szpitala będzie kosztowne”. Do tej pory na pomagam.pl 175 darczyńców zebrało ponad 10 000 zł. Procedura przekazywania datków na rehabilitację i leki z konta bankowego jest prosta. 
https://pomagam.pl/Alankowi

W niedzielę rodzinny piknik na starej strzelnicy
Festyn odbędzie się w skate parku na osiedlu Konstytucji 3. Maja Do akcji włączyli się łomżyńscy artyści i animatorzy. Od godziny 11. do 21. będą bawić dzieci, młodzież i dorosłych, prosząc o datki do puszki. Zabawy z najmłodszymi – godz. 11. - 13., tancerze zumby (g. 13.) i wokaliści: Karolina Kaja (14.), Julia Ramotowska (14.30), Eryk Mroczko (15.30), Kapela Miód Na Serce (16.30), Tabor (17.30), Wojtek Trawiński i Krzysztof FKT (18.30), Sara 5-tka (19.15), od 20. Irmina i Leczsami. O 20.45 wręczanie voucherów z licytacji na profilach: Łomża Piecze Ciasta i Łomżyńskie Mamuśki. O godz. 21. w Garage Grill Bar z recitalem wystąpi Robert Cichowicz. Przez cały dzień wspinaczki z asekuracją na skałki, dmuchane trampoliny, kiełbaski z grilla, ciasta, ciepłe zupy i zimne napoje.
- Każdy z nas powinien dzielić się sercem i pomagać innym, na ile może – twierdzi Marta Sawicka, prosząc rodziców i dziadków, aby przynieśli malutkie słoiczki na magiczny pył, jaki dzieci stworzą na skate parku. - Bo jeżeli my sami znajdziemy się w potrzebie, to będzie do kogo wyciągnąć rękę...

Festyn jednoczy łomżyniaków w dobrym celu
Wolontariusz Sandra Stępkowska ma dwoje dzieci, jedno w wieku malca, poparzonego na twarzy, szyi, ramionach, rękach, piersiach i bokach. - Chciałabym, by Aleks miał szansę na normalne życie, mimo nieszczęścia, jakie go spotkało – tłumaczy powody, dla których nie żałuje czasu i nerwów na załatwianie spraw organizacyjnych i technicznych pikniku ze społeczną kwestą do puszek. - Akcja ta jednoczy ludzi w Łomży w dobrym celu. Mnie nie trzeba długo namawiać, by pomagać bliźnim. Czasem dorosły nie potrafi sobie poradzić w życiu, co dopiero małe dzieci, szczególnie bezbronne...
Żaneta Matyjasiak z małżonkiem Sławomirem działalność charytatywną prowadzi od 2009 r., kiedy zaczęli pomagać dzieciom w całej Polsce. W Łomży stali się znani, gdy 2 lata temu z Grupą Łomża Piecze Ciasta pomagali 9 miesięcy w leczeniu Krystiana ( zmarłego rok temu...). Później wspierali na słodko festyny, o których także pisaliśmy w 4lomza.pl, dla Damiana z „Mechaniaka”, dla Filipka Wądołowskiego i teraz dla Aleksa. - Ludzie z nami nadal pomagają, choć są na wakacjach – cieszy się inicjatorka piekarniczo-ciastkarskiej grupy społeczników.  - A to mamę poproszą, a to sąsiadkę...
Smaczne efekty pracowitych rąk i ofiarnych serc poznamy za datek w niedzielę na starej strzelnicy, gdzie również strażacy z PSP w Łomży i OSP w Jedwabnem dadzą pokazy sprzętu i umiejętności.

Darczyńcy z Polski i świata mogą pomóc internetowo, poprzez przekazy bankowe: koordynatorka pikniku Magdalena Kołodziejek; nr konta do wpłat bankowych: 22 2490 0005 0000 4100 3987 9885 dopisek "Pomoc dla Aleksa"

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę