Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Upał się nasila

Główne zdjęcie
Wykres temperatury powietrza za ostatnie 48 godzin ze stacji IMGW-PIB w Marianowie k. Piątnicy

Wczoraj w Marianowie k. Piątnicy, na stacji meteo należącej do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zarejestrowano temperaturę 30°C, a powyżej 29°C było przez pięć godzin. To temperatury mierzone w cieniu na wysokości 2 metrów nad ziemią. W miejscach nasłonecznionych był znacznie cieplej. Na dziś i jutro synoptycy zapowiadają jeszcze wyższe temperatury. Upałom nadano drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

W czwartek w regionie będzie praktycznie bezchmurnie i bardzo ciepło. Prognozowana temperatura maksymalna w województwie podlaskim wynosi od 29°C do 31°C. Ochłodzenia nie da także wiatr, który będzie słaby i tylko okresami umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy temperatura spadnie minimalna do 17°C -19°C, a w piątek upały mają być jeszcze większe – prognozowana temperatura maksymalna od 30°C do 32°C. Nad region mają nadciągną też chmury, a po południu i wieczorem synoptycy spodziewają się burz, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, czyli do 25 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a porywy wiatru mają osiągać prędkość do 85 km/h.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę