Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Znowu ratowali bociana z komina

Kolejnego bociana z komina ratowali piątniccy strażacy. Przed wieczorem zostali wezwani do Drozdowa, gdzie bocian został uwięziony na kominie domu jednorodzinnego. Ptak nogą zahaczył w siatkę osłaniającą komin i sam, mimo wielu prób nie potrafił uwolnić się z potrzasku.

Dwóch z wezwanych na miejsce strażaków w specjalnych zabezpieczeniach przed spadnięciem weszli na dach domu i najpierw uwolnili trzepoczącego się potrzasku bociana, a następnie znieśli na ziemię. Tu w spokoju można było obejrzeć ptaka, czy nie doznał obrażeń. Okazało się, że mimo stresu jest cały i zdrowy, dlatego chwilę później został wypuszczony na wolność na pobliskiej łące. 
To drugi w ostatnich dniach przypadek gdy strażacy ratują bociana uwięzionego w kominie. W ubiegły czwartek młody ptak wpadł do wnętrza komina. Niestety ten miał mniej szczęścia niż kolega z Drozdowa, bo w wypadku złamał skrzydło i musiał trafić pod opiekę specjalistów ze szpitalika dla zwierząt w... Drozdowie. Szpitalik działa przy Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę