Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Do sejmiku jedynką PiS jest Olbryś a nie Chrzanowski

Marek Olbryś, radny wojewódzki i dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, a nie Mariusz Chrzanowski obecny prezydent Łomży, będzie „jedynką” na liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku. Jedynki partii w czterech okręgach sejmikowych, które są wyznaczone w województwie podlaskim, w poniedziałek podał Krzysztof Jurgiel, szef wojewódzkich struktur PiS, który zapowiedział, że za kilka dni powinny być zaprezentowane pełne listy kandydatów partii do sejmiku województwa podlaskiego.

Marek Olbryś radnym wojewódzkim jest od 2006 roku. Czterokrotnie wybierany był radnym w okręgu wyborczym nr 3 obejmującym miasto Łomżę oraz powiaty: łomżyński, kolneński grajewski, zambrowski. W obecnej kadencji pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego, ale był także członkiem zarządu województwa. W czerwcu został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Medal wręczono podczas gali 20-lecia Samorządu Województwa Podlaskiego.

Wskazanie Olbrysia na partyjną „jedynkę” w okręgu łomżyńskim oznacza, że działacze PiS nie doszli do porozumienia z Mariuszem Chrzanowskim, obecnym prezydentem Łomży, któremu władze krajowe partii nie dały nominacji do ubiegania się o reelekcję z list PiS. Kandydatem partii na prezydenta Łomży będzie dr Agnieszka Muzyk, która przez trzy i pół roku była zastępcą Chrzanowskiego i została odwołana przez niego, gdy okazało się, że to ona wygrywa zabiegi o partyjną nominację. W ramach „pocieszenia” działacze PiS zaproponowali Chrzanowskiemu start do sejmiku z pierwszego miejsca na liście. Ogłoszenie teraz, że jedynką będzie Marek Olbryś oznacza, że prezydent nie dał im odpowiedzi albo, że tę propozycję odrzucił. 
Sam Mariusz Chrzanowski dotychczas nie zdeklarował czy wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych. 

Dodajmy, że jedynkami PiS w pozostałych okręgach będą: Artur Kosicki (okręg Białystok), Zdzisław Koncewicz (Suwalszczyzna) i Stanisław Derehajło pełnomocnik wojewódzki partii Porozumienie Jarosława Gowina i jego etatowy doradca w ministerstwie nauki (okręg południowy).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę