Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska mistrzyni paraujeżdżenia potrzebuje konia

Główne zdjęcie
Karolina Karwowska z koniem polskiej hodowli o imieniu Emol była na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro 2016 (fot. Natalia Kozłowska)

25-letnia amazonka Karolina Karwowska z Jedwabnego to absolwentka II LO w Łomży i SGGW w Warszawie. Złota medalistka Mistrzostw Polski w paraujeżdżeniu była na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro 2016, a teraz ma nowy cel: Paraolimpiada w Tokio, do czego potrzeba konia. - Koń, którego potrzebuję, musi być dobrze wyszkolonym oraz posiadającym predyspozycje sportowe – tłumaczy mistrzyni. - Zrównoważony, cierpliwy, pracujący w sporcie. To duża inwestycja, a mnie, mimo, że skończyłam studia i pracuję, brakuje środków na kupno. Drodzy Kibice, Przyjaciele, Rodzino, Fani, Sympatycy, Obserwatorzy i wszyscy, których spotkałam na drodze: bardzo proszę Was wszystkich o wsparcie finansowe, bo psychiczne otrzymuję od Was ogromne i dlatego chcę walczyć dalej!

Karolina Karwowska, której pierwszym trenerem jeździectwa był Romuald Wojtkowski w ośrodku hipoterapii w Kisielnicy, zamieściła apel na pomagam.pl. Przedstawia sytuację: - Podstawą mojego sportu jest para: jeździec i koń. Tylko w duecie można osiągnąć sukces. Moje drogi ze sportowym partnerem z Rio rozeszły się... Potem poznała wspaniałego konia Carry Best, siwego holsztyńskiego ogiera. Na skutek nieszczęśliwego wypadku Carry odszedł na wiecznie zielone pastwiska. - Bardzo to przeżyłam – wspomina partnera do sportu i przyjaciela. - Zbudowałam głęboką relację, jakiej z żadnym koniem nie udało mi się nawiązać... Postanowiła nie odpuścić. Podjęła decyzję, że czas na nowego partnera. Po nieudanych poszukiwaniach konia do dzierżawy chce kupić własnego konia. - To nie tylko spełnienie moich dziecięcych marzeń – wyjaśnia motywy tej deczyji. - To mój sposób na życie, a ze względu na moją niepełnosprawność, także potrzebna mi codzienna rehabilitacja.

Koń sportowy, o jakim marzy Karolina, kosztuje około 80 000 zł. - Jest to ogromna suma dla jednej osoby – zauważa amazonka i apeluje, aby ze swoimi sympatykami mogła uzbierać  potrzebną sumę. - Będę Wam niezmiernie wdzięczna i zrobię wszystko, żebym mogła godnie reprezentować Polskę na Igrzyskach w Tokio w 2020 r. Ciężka praca nie jest mi obca. Obiecuję, że świat o nas usłyszy!

Pomagam.pl - Paraolimpijski partner

Mirosław R. Derewońko

Karolina to podopieczna Fundacji Avalon. Można wysłać sms pod nr 75165 o treści POMOC9318 (bez nazwiska; koszt to 6,15 zł brutto) lub 1%: KRS: 0000270809 z dopiskiem: Karwowska 9318.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę