Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Pijani rowerzyści

Prawie dwa promile alkoholu miał w sobie 45-letni mieszkaniec Łomży, który wczoraj po południu został złapany przez policjantów. Rowerzysta zainteresował ich, bo jechał rowerem po przejściu dla pieszych na ul. Nowogrodzkiej.

Po zatrzymani go okazało się, że czuć od niego alkohol, a badanie dało wynik 0,91 mg/l, czyli ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.  To nie jedyny zatrzymany wczoraj pijany rowerzysta. W Śniadowie na ul. Ostrołęckiej policjanci zatrzymali 24-latka, który jechał rowerem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.  

Jazda po alkoholu na rowerze jest wykroczeniem, choć dziś kary są o wiele bardziej liberalne niż parę lat temu. Pijany rowerzysta nie trafi już do więzienia, ani nie traci prawa jazdy, ale jak informuje Urszula Brulińska z KMP w Łomzy jego sprawa trafia do sądu. Sąd może zdecydować o nałożeniu na sprawcę kary grzywny od 20 zł do 5 tys. zł, areszt lub wydać mu zakazu prowadzenia pojazdów niemechanicznych nawet na 3 lata.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę