Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Pijani na drogach

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

8 nietrzeźwych kierowców zatrzymali podczas wczorajszej wzmożonej akcji policjanci na terenie województwa podlaskiego. Nietrzeźwym rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec Grajewa. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj po godzinie 21., gdy mając w sobie blisko 3 promile alkoholu skuterem jechał przez miasto.

Tylko łomzyńscy policjanci wczoraj przebadali trzeźwość niemal 140 kierowców. Trafili jna jednego pijanego.  27-letni mieszkaniec Ostrołęki wpadł w Miastkowie, gdy kierował mercedesem mając w sobie niemal 1,6 promila alkoholu.

W Polsce jazda pod wpływem alkoholu jest nielegalna, o ile zawartość alkoholu we krwi wynosi więcej niż od 0,2 promila alkoholu. Gdy kierowca ma więcej niż 0,5 promila alkoholu popełnia przestępstwo, które zagrożone jest dużą sankcją. Za popełnienie omawianego przestępstwa grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. Sąd wobec uznanych za winnych orzeka też zakaz prowadzenia pojazdów, który w wyjątkowych okolicznościach jeśli pijany był sprawcą ciężkiego wypadku, może być dożywotni.

Mimo surowych kar niestety pijanych kierowców ciągle jest dużo. Policjanci podają, że w pierwszej połowie roku na terenie województwa podlaskiego zatrzymali 912 kierowców „po alkoholu”, a 23 z nich spowodowało wypadki drogowe.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę