Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

7-letni Aleks po przeszczepach wybudzony ze śpiączki

Główne zdjęcie
Mały Aleks z Łomży w czasie bawienia się zapalniczką podpalił na sobie koszulkę z syntetyku. Matka przybiegła z pokoju obok, ugasiła ogień na chłopcu, ale poparzenia ogarnęły 60 procent ciała chłopca.

- Nasz dzielny mały łomżyniak Aleks po pięciu tygodniach od tragicznego poparzenia skóry, która jest zniszczona w 60 procentach, został wreszcie wybudzony ze śpiączki farmakologicznej – mówi ze wzruszeniem i radością zaprzyjaźniona z rodziną Magdalena Kołodziejek. - Jego mama mówiła wczoraj, że syn nadal leży w oddziale intensywnej opieki medycznej po 9 przeszczepach w klinice chirurgii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Po weekendzie ma być przeniesiony na inny oddział. Mama Aleksa jest zadowolona z publikacji o chłopcu w portalu 4lomza.pl i wdzięczna ofiarodawcom, zbierającym pieniądze na rehabilitację i dalsze leczenie Aleksa po wyjściu z DSK.

7-letni Aleks z Łomży 5 tygodni temu bawił się w domu  zapalniczką i niechcący podpalił na sobie koszulkę z syntetyku. Matka ugasiła ogień na chłopcu, jednak rozległe poparzenia zniszczyły skórę na ponad połowie ciała dziecka: część twarzy, szyję, ramiona, przedramion i ręce, klatkę piersiową, tułów, boki. W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku dzielny łomżyniak przeszedł aż 9. przeszczepów skóry z poprawkami i tydzień po tygodniu powraca do zdrowia. Aby nie pokonał go nieznośny ból, lekarze wprowadzili malca w stan śpiączki frazeologicznej. Nad wszystkim czuwa doświadczony specjalista chirurg i urolog profesor Wojciech Dębek, kierownik kliniki w DSK. W tym samym czasie społeczniczki z Łomży: Ada Kossobudzka i Magdalena Kołodziejek prowadzą zbiórkę pieniędzy na rehabilitację, ubranka przyspieszające gojenie, leki i potrzeby Aleksa. Ponad trzy tygodnie akcji wolontariuszek przynoszą imponujące efekty: do południa w piątek, 27. lipca,  105 osób wpłaciło 7 tysięcy 836 złotych. Zbiórka funduszy trwa: https://pomagam.pl/Alankowi
Toczą się przygotowania do rodzinnego pikniku charytatywnego na rzecz Aleksa. 12. sierpnia na starej strzelnicy – czyli w nowym skate parku – odbędą się koncerty, pokazy, degustacje i licytacje.

Mirosław R. Derewońko

zobacz: 
Poparzony 7-letni Aleks z Łomży ma naszą pomoc
7-letni Aleks z Łomży po 9-tym przeszczepie skóry w DSK

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę