Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Pierwsza w działaniu”, ale „nie ma związku z kampanią”?

Główne zdjęcie
Agnieszka Muzyk, Jarosław Zieliński i Lech Kołakowski

Agnieszka Muzyk, odwołana w maju wiceprezydent Łomży, która została wystawiona przez partię PiS na nowego prezydenta miasta, otrzymała Odznakę Honorową Primus in Agendo (Pierwszy w działaniu). Przyznała ją Elżbieta Rafalska minister MRPiPS, a wręczy Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA. - Słowa wypisane na odznace w sposób wyjątkowy i szczególny pasują do Pani doktor Agnieszki Muzyk – mówi wiceminister wręczając odznaczenie w siedzibie Starostwa Powiatowego, gdzie zebrało się około 50-60 osób polityków, komendantów, księży, działaczy... Zieliński dodawał, że Muzyk jest kandydatką PiS na prezydenta Łomży, „ale dzisiaj nie o tym rozmawiamy”.

Odznaka Primus in Agendo Primus in Agendo została ustanowiona przez trzema laty. Ma być  wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego,  najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach. Zieliński kilkakrotni podkreślał, że wniosek o jej przyznanie Agnieszce Muzyk został złożony przez wojewodę podlaskiego w kwietniu, gdy była wiceprezydentem Łomży odpowiedzialnym m.in. za sprawy społeczne i dotyczy jej działalności w tym zakresie.
- Podejmowała te działania jako wiceprezydent, ale teraz też nie zostawia osób potrzebujących bez pomocy – mówi wiceminister. - Wierzę, że Pani jeszcze przez wiele lat będzie pracowało na rzecz dobra mieszkańców Łomży i okolicy.
Wiceminister Zieliński przekonywął, że dzisiejsza uroczystość nie ma związku z kampanią wyborczą, choc dr Agnieszka Muzyk jest kandydatem PiS na prezydneta Łomży. W podobny "niekampanijny" sposób odznaczoną wychwalał także poseł Lech Kołakowski także z PiS.
- Ciężka praca pani Agnieszki Muzyk zastępcy prezydenta Łomży została dostrzeżona w całym kraju  - mówił zaznaczając, że on osobiście może poświadczyć, że „pochylała się nad każdą sprawą człowieka oczekującego pomocy”. - Agnieszka Muzyk jest potrzebna tej społeczności, aby ta pomoc dalej była kierowana do osób potrzebujących pomocy, i aby był rozwój miasta – dodawał poseł Kołakowski.
Agnieszka Muzyk dziękując za przyznane jej odznaczenie mówiła, że osoby na stanowiskach są zobligowane do działania. Podkreślała, że niewiele zrobiłaby bez zaangażowania rzeszy otaczających ją ludzi i dziekowała im. Dziękowała m.in. dyrektorom i pracownikom miejskich instytucji pomocy społecznych, których na sali nie było. - Nie zaprosiła ich na uroczystość, ponieważ nie chciałam stawiać ich w sytuacji trudnej... - tłumaczył dodając, że bez ich pracy nie można było osiągnąć tego, co udało się w Łomży zrobić w ostatnich latach. Wskazując instytucje ulokowane w budynku po dawnych podstawówce i gimnazjum nr 3 przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie mówiła, że stworzono podwaliny systemu opieki nad osobami z dysfunkcjami. - Udało się zorganizować miejsce dla osób, które w Łomży opieki nigdy nie miały – dodawał Muzyk chwaląc się, że minister Rafalska nazwała to „modelowym rozwiązaniem”.  - Działania Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zmieniają Polskę tym bradziej jest to dla mnie bardzo ważne odznaczenie - mówiła.

Foto: Agnieszka Muzyk, Jarosław Zieliński i Lech Kołakowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Agnieszka Muzyk
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę