Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Będą kłopoty z przedostaniem się z Łomży do Piątnicy

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie planowane do remontu w Pątnicy

Niebawem mają rozpocząć się prowadzone przez Powiat Łomżyński prace przy przebudowie skrzyżowania drogowego w Piątnicy Poduchownej, gdzie droga Piątnica – Drozdowo łączy się z przedłużeniem ulicy gen. Władysława Sikorskiego w Łomży prowadzącej przez Narew mostem majora Henryka Dobrzyńskiego ps. „Hubal”, a teraz władze miasta ogłosiły szybki przetarg na wybór firmy, która miałaby wykonać m.in. chodniki, zjazdy czy poręczne i bariery drogowe wzdłuż ulicy Zjazd prowadzącej do Piątnicy drugim mostem przez Narew. Roboty na drogach przy obu mostach miałby potrwać kilka miesięcy.

O planach drogowców na remont skrzyżowania w Piątnicy Poduchownej pisaliśmy na początku lipca. Prace miałyby rozpocząć się na przełomie lipca i sierpnia. Koszt inwestycji to ok. 1,6 mln zł, a pieniądze w połowie pochodzą ze środków rządowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, a na drugą połowę złożyły się Powiat Łomżyński i Gmina Piątnica. 
Zobacz: Skrzyżowanie w Piątnicy będzie remontowane

Teraz Urząd Miejski w Łomży ogłosił przetarg na wybór wykonawcy, który dokona remontu drogi krajowej nr 61 w Łomży. Przetarg rozbito na dwa zadania. Pierwsze dotyczy dokończenia prac remontowych na ul. Zjazd, które rozpoczęto w ubiegłym roku. Wówczas drogowcy naprawiali jezdnię ulicy, którą codziennie przejeżdżają dziesiątki tysięcy samochodów, w tym wiele ciężkich TIRów. Teraz prace miałby objąć rozbiórkę i budowę chodnika, rozbiórkę i budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę zatoki autobusowej, rozbiórkę i budowę poręczy i barier drogowych, budowę ścieków podchodnikowych i skarpowych, budowę ramp dla pieszych i wykonanie schodów skarpowych.

Część druga przetargu to zadanie elektryczne. Chodzi o wykonanie oświetlenia ulicznego wraz z okablowaniem w ul. Zjazd, ale także wykonanie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulicy Wojska Polskiego (DK61) z ulicą Polową oraz z ulicą gen. Wł. Sikorskiego w Łomży wraz z wdrożeniem Stałej Organizacji Ruchu. W przetargu miejscy urzędnicy wyraźnie zaznaczyli, że roboty będące przedmiotem zamówienia obejmują drogę krajową o dużym natężeniu ruchu.
- Roboty budowlane należy wykonywać w taki sposób aby jak najmniej zmniejszały przepustowość drogi – czytamy w specyfikacji przetargowej, a miejscy urzędnicy zalecają pracę w godzinach zmniejszonego natężenia ruchu w tym również godzinach nocnych. 
Prace na ulicy Zjazd i skrzyżowaniach z ul. Wojska Polskiego miałby rozpocząć się niezwłocznie po podpisaniu umowy, a zakończyć do 15.11.2018 r. Także prace na skrzyżowaniu w Piątnicy Poduchownej mają kończyć się w listopadzie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę