Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Drogówka” w szybkim BMW

Policjanci z wydziału drogowego Komendy w Łomży mają nowy nieoznakowany radiowóz. To srebrne BMW 330i xDrive wyposażone w videorejestratory. Przekazanie auta odbyło się podczas niedzielnych uroczystości policyjnych na Starym Rynku. Auto od zera do setki ma rozpędzać się w mniej niż 6 sekund i będzie wykorzystywane przede wszystkim do wyłapywania piratów drogowych głównie na "61".

Łomżyńskie BMW to jeden ze 140 takich radiowozów kupionych przez Komendę Główną Policji z dofinansowaniem z Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska na lata 2014-2020. Polska policja na nowe samochody dla drogówki wydała 27 mln zł. BMW 330i xDrive wyposażono w dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który generuje 252 KM i według zapewnień producenta pozwolą rozpędzić auto do 100 km/h w 5,8 s. Samochody mają automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła. Poza mocą generującą prędkością by dogonić każdy inny samochód na drodze zdolną do wyposażone w videorejestratory, które zarejestrują wszystkie wykroczenia innych kierowców.

Przekazywane w niedzielę łomżyńskim policjantom BMW było na augustowskich numerach rejestracyjnych. Być może jeszce dziś po południu wyjedzie w swój dziewiczy patrol... Ma niemalże stale patrolować główną drogę prowadzącą do miasta - krajową 61, ale będzie także na 63 i 64 oraz wojewódzkiej 677. Na nich najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczynami są nadmierna prędkość, albo nieprawidłowe manewry wyprzedzania.

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę