Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowe 9,4 km prawie ekspresówki

Główne zdjęcie
fot. GDDKiA

Kierowcy mogą korzystać z dwóch jezdni budowanej drogi ekspresowej S8 na odcinku od granicy województw podlaskiego i mazowieckiego do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Do zakończenia robót, co ma nastąpić do końca sierpnia, będzie można jechać tu z prędkością 100 km/h. Rafał Malinowski z GDDKiA podaje, że to pierwszy z mazowieckich odcinków S8, których budowę prowadzi w Białymstoku. Dwa pozostałe pomiędzy Ostrowią Mazowiecka a Wyszkowem mają być podobnie otwierane jako „prawie eski” jeden pod koniec sierpnia, drugi na przełomie września i października.

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA
fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Ponad 9-kilometrowy odcinek od obw. Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw realizuje firma POLAQUA. Umowa została podpisana w lutym 2016, dziś (20 lipca) puszczono ruch po obu jezdniach, a do końca sierpnia wykonawca dokończy pozostałe prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Ten fragment biegnie właściwie po starym śladzie DK 8 i łączy się z przeszło 80-kilometrową, częścią drogi ekspresowej S8 w woj. podlaskim – podaje Malinowski podkreślając, że tym samym wjeżdżając na obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej dojedziemy do Białegostoku dwiema jezdniami. 
GDDKiA podaje, że wokół ciągu głównego prowadzone będą prace wykończeniowe, dlatego prędkość na nowej drodze jest ograniczona do 100 km/h, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. 

Malinowski zapowiada, że już niedługo kierowcy jadący w kierunku Warszawy także będą mieli na całej długości drogi do dyspozycji dwie jezdnie. Ku końcowi zbliża się realizowana przez białostocki oddział GDDKiA budowa S8 od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. To około 29 km drogi podzielonej na pododcinki: Wyszków – węzeł Poręba, na którym puszczenie  ruchu planowane jest na przełom września i października o oraz od węzła Poręba do Ostrowi Mazowieckiej, na który kierowcy mieliby wjechać pod koniec sierpnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę