Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wędkarze jadą nad Biebrzę i Narew

- Do tej pory na Biebrzy było dużo okoni i szczupaków, ale teraz woda opadła więc może być różnie - mówi prof. Krzysztof Sychowicz prezes Koła nr 80 Łomża Polskiego Związku Wędkarskiego. W sobotę i niedzielę w okolicach Wizny odbędą się organizowane już po raz 19. Ogólnopolskie Zawody Spinningowe. Wędkarze będą łowić na Biebrzy i Narwi. Co roku przyjeżdża na nie kilkudziesięciu wędkarzy z całego regionu.

Zawody zostaną rozegrane w dwu siedmiogodzinnych turach, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego z zastrzeżeniem wymiaru ochronnego okonia – 20 cm i bolenia 50 cm. 
- Wędkarze podzieleni dwie grupy będą łowić jedni na Biebrzy w okolicach Burzna, drudzy na Narwi w pobliżu Strękowej Góry, a następnego dnia będzie zamiana tak, aby wszyscy mieli jednakowe szanse – tłumaczy prof. Krzysztof Sychowicz. To historyk, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, ale także pasjonat wędkarstwa i prezes Koła nr 80 Łomża Polskiego Związku Wędkarskiego.
- Nasze Ogólnopolskie Zawody Spinningowe cieszą się spora popularnością. Łowią nasi wędkarze, ale przyjeżdżają koledzy z Białegostoku, Siemiatycz, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej czy Małkini. To dobra okazja żeby trochę odpocząć nad wodą, ale przede wszystkim możliwość wykazania się umiejętnościami – mówi prof. Sychowicz. - Liczy się kto ile ryb złowi, jakiego gatunku i jak wielkich. Na Biebrzy było ostatnio dużo okoni i szczupaków nawet bardzo ładnych. Na Narwi powyżej ujścia Biebrzy generalnie trudno się łowi, ale także tu można złowić dużą rybę.

Wędkarze biorący udział w zawodach mogą liczyć nie tylko na dużą rybę, ale i nagrody. Organizatorzy przewidują uhonorowanie pierwszej szóstki indywidualnie i trzech pierwszych dwuosobowych drużyn. Poza tym wędkarze, którzy złowią największe ryby otrzymają nagrody i puchary Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego za największą rybę Biebrzy, oraz Prezesa ZO PZW Białystok za największą rybę Narwi. Będzie też specjalny puchar za największego okonia Biebrzy.

HARMONOGRAM CZASOWY ZAWODÓW:

Piątek 13 lipca 2018 r.
do godz. 18.00 – zbiórka zawodników w „Barze u Dany” przy moście drogowym w Wiźnie
godz. 18.00 – otwarcie zawodów
godz. 19.00 – odprawa zawodników

Sobota 14 lipca 2018 r.
do godz. 5.30 – zbiórka zawodników w sektorach
godz. 6.00 – 13.00 – zawody
godz. 13.00 – 13.30 – waga
godz. 18.00 – ogłoszenie wyników i spotkanie przy ognisku w „Barze u Dany”

Niedziela 15 lipca 2018 r.
do godz. 5.30 – zbiórka zawodników w sektorach
godz. 6.00 – 13.00 – zawody
godz. 13.00 – 13.30 – waga
godz. 16.30 – ogłoszenie wyników zawodów
godz. 17.00 – uroczyste zakończenie zawodów, wręczenie nagród i losowanie upominków 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę