Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Rowerowi pielgrzymi

Przed nimi 460 kilometrów. Rowerowi pielgrzymi z parafii Krzyża Świętego w Łomży w sobotę po porannej Mszy świętej wyruszyli w 11. już pielgrzymkę. Tym razem jej celem jest Rostkowo koło Przasnysza, w którym w 1550 r. urodził się św. Stanisław Kostka. Rok 2018 w Kościele w Polsce obchodzony jako Rok tego świętego. W drodze powrotnej odwiedzą sanktuaria w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce.

Pątnicy z parafii Krzyża Świętego w Łomży na rowerowe pielgrzymki wyjeżdżają już od 2008 roku. Tak jak każda inna pielgrzymka ma ona przede wszystkim charakter religijny. W związku z tym jej uczestnicy codziennie modlą się, uczestniczą w konferencjach i we wspólnej Eucharystii. 
- 11 lata temu, gdy wyjeżdżaliśmy po raz pierwszy, to był okres trudny dla naszej parafii. Budowaliśmy kościół, piętrzyły się problemy, także finansowe i nie bardzo było wiadomo co robić dalej. Wówczas pojawił się pomysł, że pojedziemy do Matki Bożej Ostrobramskiej i... pomogło – opowiada ks. kan. Andrzej Godlewski proboszcz parafii Krzyża Świętego. - W następnym roku pojechaliśmy podziękować Matce Bożej i tak co roku gdzieś pielgrzymujemy. To też jest taka odskocznia dla nas od spraw codziennych. W tej pielgrzymce biorą udział ludzie, którzy angażują się w życie parafii na różne sposoby. W większości jadą co roku. To też okazja aby porozmawiać, powspominać, pobyć razem.. - dodaje proboszcz.
Tym razem w rowerową pielgrzymkę wyruszyło 13 mężczyzn. Dwóch kolejnych ma dołączyć jutro i pojutrze. Na rowerach pielgrzymować będą do środy robiąc pętlę o długości około 460 km z Łomży do Rostkowa, Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Łomży.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę