Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Akcja ratunkowa na Jeziorze Rajgrodzkim

Główne zdjęcie
fot. KPP Grajewo

Żaglówka z trzyosobową załogą wywróciła się na Jeziorze Rajgrodzkim. Akcję ratunkową utrudniały silny wiatr i wysoka fala, ale ratownicy zdążyli na czas.

fot. KPP Grajewo
fot. KPP Grajewo

Do wypadku doszło w niedzielę kilka minut przed południem. Grajewscy policjanci z patrolu motorowodnego zabezpieczając regaty na Jeziorze Rajgrodzkim zauważyli wywróconą żaglówkę. Popłynęli w tamtym kierunku i odnaleźli w wodzie trzech wyziębionych i wystraszonych mężczyzn, którzy trzymali się wywróconej jednostki. Grajewscy „wodniacy” wciągnęli na pokład policyjnej łodzi wyziębionych mężczyzn, a następnie dostarczyli rozbitków do portu. Jak przekazują, uczestnicy regat byli wyczerpani, jednak oświadczyli, że czują się dobrze i nie potrzebują pomocy medycznej.  Okazało się, że żaglówka przewróciła się podczas nagłego załamania pogody. Policjanci wspólnie z organizatorem regat wrócili do tonącej omegi i pomogli postawić ją do pionu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę