Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Jak wybrać się z dzieckiem na przejażdżkę rowerową?

Doskonałe warunki pogodowe zachęcają do wspólnych wypadów rowerowych z dziećmi. Możliwość spędzenia czasu razem na świeżym powietrzu i zwiedzenia lokalnych atrakcji skutecznie zwycięża z komputerem i jest dobrym pomysłem na aktywność fizyczną. Wycieczka rowerowa wymaga jednak pewnych przygotować, aby była komfortowa i bezpieczna. W tym krótkim poradniku przedstawiamy jak ją przygotować, o co zadbać i o czym warto pomyśleć przy kompletowaniu sprzętu.

Przegląd sprzętu

Pierwszym elementem, który zapewni udaną przejażdżkę — jest przegląd rowerów. Należy go przeprowadzić przed wyjazdem i sprawdzić poziom ciśnienia w oponach, stan mechanizmu korbowego oraz ogólnie ocenić stan techniczny roweru. Ta czynność wpływa też na bezpieczeństwo, gdyż zacięty łańcuch może spowodować nieprzyjemne konsekwencje. Żaden rodzic nie chciałby także zakończyć wycieczki pośrodku lasu z powodu braku powietrza w kołach. Jeśli dziecko jest już na tyle duże, aby samo jeździć, lub chcemy zrobić mu niespodziankę, warto pomyśleć też o kupnie nowego modelu. Rowery dla dzieci są dostępne w supermarketach, sklepach specjalistycznych czy w internecie a ceny bardzo przystępne. Nic tak nie zachęci malucha do przebywania na świeżym powietrzu, jak nowy rower. Ciekawymi dodatkami, które sprawia, że rower będzie jeszcze większą atrakcją, mogą być kolorowe chorągiewki, trąbki kolorowe ochraniacze na ramę czy koraliki na szprychy.

Kask rowerowy i ochraniacze

Jeśli przeprowadzimy przegląd i mamy sprawny sprzęt należy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz dziecka. Obowiązkowym elementem jest kask, który chroni nasze głowy i przejmie siłę uderzenia na siebie. Jeśli dziecko nie chce używać kasku, warto go do tego zachęcić odpowiednim modelem, który będzie w atrakcyjnych kolorach lub będzie miał grafikę ulubionego bajkowego bohatera.
Dla dzieci w szczególności polecamy ochraniacze na łokcie i kolana. W takim komplecie nawet największe wywrotki nie skończą się otarciami czy zadrapaniami. Taki sprzęt można kupić we wszystkich sklepach sportowych, supermarketach czy w internecie gdzie wybór jest największy.

https://www.sklep-presto.pl/skating-i-rowery/czesci-i-akcesoria-rowerowe/kaski-rowerowe-1812/

Napoje i przekąski

Jeśli zadbamy już o stronę techniczną, można pomyśleć o przekąskach i napojach. _ Mały piknik będzie wymarzonym sposobem na przerwę. W miarę możliwości możemy ze sobą zabrać przekąski w formie małych kanapeczek czy sałatek. Do picia oprócz wody w bidonie możemy przygotować owocowe zdrowe koktajle lub soki. Doskonałym pomysłem na uzupełnienie energii i sprawienie dziecku radości może być też zabranie kilku batonów energetycznych — zbożowych, wśród których może znaleźć się też taki zwykły. Do przewozu takich rzeczy świetnie nada się plecak sportowy, z którym można jeździć lub jeśli posiadamy bagażnik. Jeśli znajdziemy miejsce na lodówkę turystyczną w postaci torby z wkładami chłodzącymi, możemy wybrać się na dłuższą wycieczkę, gdyż żywność pozostanie wtedy chłodna nawet przez kilka godzin.

Gdzie pojechać na wycieczkę i co na niej robić?

Równie ważny co sama jazda jest jej cel i atrakcje czekające na dziecko. Aby wypad nie był tylko samą jazdą, można zorganizować go tak, aby zahaczyć o place zabaw, czy lokalne atrakcje. Zwiedzanie ciekawego muzeum czy ciekawego miejsca będzie dodatkową atrakcją. Jeśli w pobliżu nie mamy takich lokacji, możemy sami przygotować kilka niespodzianek dla malucha. Pierwszą z nich będą gry planszowe, w które możemy pograć na kocu w lesie. Z zabaw, które sprawią radość dziecku, możemy też zorganizować puszczanie baniek mydlanych lub grę bingo, w której rzuca się kółkami na palik. Pomysłów na tym polu jest wiele, a internet będzie cenny źródłem inspiracji.

https://www.sklep-presto.pl/skating-i-rowery/rowery-klasyczne-i-elektryczne/rowery-dla-dzieci-1810/

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę