Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Notoryczny złodziej

55-letni mieszkaniec Gołdapi, który w kwietniu został zatrzymany pod zarzutem dokonania trzech kradzieży z włamaniem domów jednorodzinnych na terenie miasta, miał znacznie więcej na sumieniu. Policjanci poinformowali, że jest on podejrzany o dokonanie kolejnych włamań i kradzieży do których dochodziło w Łomży i Augustowie. Mężczyzna usłyszał już 20 zarzutów, a straty jakie spowodował przestępczą działalnością wyniosły ponad 120 tysięcy złotych.

Policjanci informują, że już w chwili zatrzymania 55-latka podejrzewali, że może on być sprawcą znacznie większej liczny włamań. Na przełomie 2017 i 2018 roku w Łomży było kilkanaście usiłowań i kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych, a cztery takie zdarzenia odnotowane zostały także na terenie Augustowa. Jak wynikało z ustaleń policjantów, mechanizm działania sprawcy był podobny. Włamywał się do budynków najczęściej poprzez wypchnięcie drzwi balkonowych bądź też wybicie szyby okiennej, a po przeszukaniu pomieszczeń, zabierał znalezioną tam złotą i srebrną biżuterię oraz pieniądze. Ci wszyscy poszkodowani oszacowali swoje straty na kwotę ponad 120 tysięcy złotych. Teraz policjanci informują, że kilkumiesięczna, żmudna praca śledczych nad każdą z tych spraw, doprowadziła do ustaleń, że odpowiedzialnym za przestępstwa może być ten sam 55-latek z Gołdapi. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 17 kolejnych zarzutów, ale policjanci zaznaczają, że sprawa nadal może mieć charakter rozwojowy.

Warto dodać, że mężczyzna  już wcześniej wielokrotnie był skazywany przez sądy za włamania i kradzieże.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę