Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Znęcał się nad rodziną i celowo podpalił dom?

Przed tygodniem czteroosobowa rodzina z Dębnik, na terenie gminy Zbójna, w pożarze straciła dom. Jak się okazuje było to celowe podpalenie, a sprawcą ma być ojciec rodziny. Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Łomży postawili zarzuty Tomaszowi B. - podpalenia, ale także znęcania się nad rodziną, a Sąd Rejonowy w Łomży zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Przypomnijmy zgłoszenie o pożarze domu strażacy odebrali w ubiegły wtorek około południa. Palił się murowany dom kryty blachą. W akcji gaśniczej uczestniczyło blisko 30 strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych. - Niestety płomienie ognia, ale i zniszczenia sprawiły, że nadzór budowlany zakazał eksploatacji budynku – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży.
Strażacy nie wypowiadali się o przyczynach pożary informując, że wyjaśniać mają to policyjni śledczy. Teraz okazuje się, że najprawdopodobniej było to celowe podlenie, a sprawcą miał być jedne z domowników. Prokuratura Rejonowa w Łomży, która wszczęła śledztwo w sprawie pożaru postawiła zarzuty Tomaszowi B. Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, iż mężczyzna miał umyślnie sprowadzić zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru w domu. Nadto ustalono, iż Tomasz B. od roku 2006 znęcał się psychicznie i fizycznie nad członkami swojej rodziny, w tym małoletnimi dziećmi. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec Tomasz B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
Prokurator Rejonowy w Łomży Karolina Szulkowska podaje, że mężczyzna nie przyznał się do popełnienia przestępstw ze stawianych mu zarzutów.  Grozi mu nawet do 10 lat wiezienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę