Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Bez zapewnień i obietnic...

Kilkadziesiąt osób związkowców z podlaskiej służby zdrowia i dyrektorów tutejszych szpitali demonstrowało wczoraj przed gmachami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia w Warszawie przeciwko dyskryminowaniu województwa podlaskiego przy podziale pieniędzy na leczenie pacjentów. W demonstracji brał udział dyrektor łomżyńskiego szpitala Marian Jaszewski. Jak twierdzi demonstracja była spokojna, ale efektów wymiernych nie dała. Protestujący nie mieli okazji porozmawiać ani z prezesem NFZ-etu, ani z Ministrem Zdrowia. W obu przypadkach przyjęli ich zastępcy, którzy wysłuchali żali i nie obiecali niczego, a przynajmniej żadnych dodatkowych pieniędzy na leczenie w przyszłym roku.

Demonstrującym najbardziej zależało na podniesieniu w przyszłym roku ceny jaką Fundusz płaci szpitalom za tzw punkt medyczny. W województwie podlaskim ta cena wynosi 9,65 zł i jest najniższą w skali kraju. Niestety z wstępnych informacji dotyczących przyszłorocznego budżetu podlaskiego oddziału NFZ-etu wynika, że raczej ta cena nie wzrośnie. Dyrektorzy szpitali podkreślali, że za te pieniądze nie da się leczyć...
Zdaniem Jaszewskiego z dwudziestu oddziałów, które są w łomżyńskim szpitalu, należałoby zamknąć pięć, aby wyjść na prostą. Straty są na kardiologii, ginekologii i położnictwie, chirurgii, nefrologii ze stacją dializ i psychiatrii.

Urzędnicy, którzy wysłuchali żalów dyrektorów szpitali z województwa podlaskiego obiecali jedynie, że uwagi przekażą swoim szefom...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę