Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Szcześniak, Trzecia Godzina Dnia i festyn w Łomży

- Obecny tydzień jest najwyrazistszym czasem, kiedy cały Kościół łomżyński włącza się w wielki jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży – mówi ksiądz Jacek Czaplicki, przewodniczący wydziału duszpasterstwa ogólnego Kurii Diecezjalnej, zapowiadając wydarzenia duszpasterskie i z kręgu kultury chrześcijańskiej w najlepszym artystycznie wydaniu: w sobotę, 9. czerwca, w Łomży na Starym Rynku około godziny 19. wystąpi Mietek Szcześniak i znakomity zespół śpiewaczy TGD – Trzecia Godzina Dnia. W niedzielę Marsz dla Życia i wielki festyn rodzinny w parafii Krzyża Św.

Zdaniem księdza Jacka Czaplickiego, naturalnym elementem wielkiego jubileuszu 600-lecia są też uroczystości religijne różnego rodzaju, ponieważ „trudno byłoby oddzielić to miasto od Kościoła”. - W Łomży jest siedziba Diecezji Łomżyńskiej od 1925 roku, ale przede wszystkim, kultywowane są od ponad 1000 lat wartości chrześcijańskie, będące fundamentem naszej wiary, tożsamości i kultury – przypomina kapłan, zaangażowany w organizację Światowych Dni Młodzieży i pracę z młodzieżą w Diecezji Łomżyńskiej. Tydzień chrześcijański wielkiego jubileuszu rozpoczął się nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wieczorem 2. czerwca z udziałem wiernych, samorządowców i duchowieństwa. W piątek, 8. czerwca, kilka grup z parafii w Łomży i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Szpitalu Wojewódzkim ewangelizowało, tj. dzieliło się swoim przeżywaniem wiary katolickiej, rozumieniem Boga, miłością do Mistrza Chrystusa itp. kwestiami światopoglądowymi i duchowymi. W sobotę, 9. czerwca, na ulice i place miasta wyruszy około 100 młodych ewangelizatorów diecezjalnych. Najpierw o godzinie 15. będzie można z nimi uwielbiać Pana Zastępów w Miłosierdziu Bożym, po czym dzielić się doświadczeniami i prowadzić mądre rozmowy, dyskutować, radować i napawać młodością. Rozmowy w grupach i indywidualne o sensie życia, miejscu człowieka w planie Bożym i perspektywach na zbawienie będą toczyć się do godz. 18., gdy ewangelizatorzy dotrą na Stary Rynek. Ze sceny najodważniejsi opowiedzą o swoim doświadczeniu relacji z Panem Stworzenia, Królem Królów, Bogiem Ojcem w Trójcy czy Jahwe...

Rozśpiewani ekumenicznie i rozmodleni polonijnie
Około godziny 19. zacznie się koncert niesamowicie piękny, mądry i wzruszający, ponieważ z tego słynie od lat zarówno Mietek Szcześniak, jak i chóralno-gospelowa w nowoczesnym stylu Trzecia Godzina Dnia. Z góry można pisać, że chórzyści Piotra Nazaruka zabrzmią czysto i fenomenalnie.
W niedzielę w samo południe ks. Jacek Kotowski, przewodniczący wydziału duszpasterstwa rodzin, odprawi w Katedrze mszę św., po której ok. godz. 13. do kościoła Krzyża Św. wyruszy Marsz dla Życia. Z kolei w Krzyżu Św. O godz. 13. rozpocznie się msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, transmitowana przez Telewizję Polonia na cały świat. Intencją mszalną zostaną objęci wszyscy ci łomżyniacy, którzy wyjechali na emigrację – będą łączyć się z rodzinnym miastem w modlitwie. Od rana do wieczora przy kościele będzie duży festyn rodzinny z atrakcjami.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę