Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 stycznia 2021 napisz DONOS@

Prezydenckie „budowanie zespołu w oparciu o typologie osobowości”

Główne zdjęcie
Wiceprezydenci Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki oraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski

Sytuacja we władzach miasta mocno się skomplikowała. Po ponad trzech latach rządów prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski boleśnie doświadcza, że... źle sobie dobiera kolegów i współpracowników. Nie pomogło nawet szkolenie jakie przeszedł w „szkole inspiracji”, na które przed rokiem zabrał ze sobą do Dworku pod Holonkami koło Brańska najbliższych i najważniejszych z ratusza i podległych mu instytucji. Z publicznych pieniędzy zapłaciliśmy za to 17 tysięcy 500 złotych.

O tym, że Urząd Miejski w Łomży zorganizował przed rokiem szkolenie pn. „budowanie zespołu w oparciu o typologie osobowości” dowiedzieliśmy się ze spisu szkoleń, na które jeździł dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski (zobacz: Prezydencki pupilek doi miasto). To było zupełnie inne niż reszta i to nie tylko ze względu na tytuł. Organizatorem szkolenia był Urząd Miejski w Łomży. Dopytaliśmy co to było?
MOSiR podawał, że szkolenie było jednodniowe i odbyło się 14 czerwca. Ratusz twierdzi, że szkolenie odbyło się w dniach 2 – 3 czerwca 2017 (piątek, sobota) i że odbyło się w Dworku pod Holonkami koło Brańska i było prowadzone przez Szkołę Inspiracji z Białegostoku. 
- Miało ono na celu konieczność wzmocnienia kompetencji zarządczych kadry kierowniczej, gdyż znaczna jej część nie uczestniczyła wcześniej w kursach z tego obszaru – podaje Łukasz Czech z ratusza.
O tym jak „budować zespół w oparciu o typologie osobowości” w Dworku pod Holonkami uczyło się 35 osób z kadry kierowniczej Urzędu Miejskiego i jednostek podległych. Byli tam prezydent Mariusz Chrzanowski wraz z zastępcami Agnieszką Muzyk i Andrzejem Garlicki, oraz 20 naczelników i kierowników wydziałów, biur i referatów Urzędu Miejskiego, dwoje inspektorów Urzędu Miejskiego, dwóch doradców, a także prezes i prokurent MPEC sp. z o.o., dyrektor i zastępca dyrektora MPGKiM, dyrektorzy MPK i MOSiR, prezesi spółek MPWiK i ZGO.
- Wszystkie jednostki miejskie obciążone zostały notą księgową przez Urząd Miejski (organizatora szkolenia) jednakową kwotą po 500 zł od uczestnika – podaje Łukasz Czech z ratusza. - Cena obejmowała dojazd autokarem, nocleg, posiłki, trenerów, materiały szkoleniowe.
Czego się tam nauczyli? Kilka osób, do których zwróciliśmy się w tej sprawie prosi, aby ich nie pytać. 

Chrzanowski po wygraniu wyborów prezydenckich w 2014 roku dokonał zmian na stanowiskach w ratuszu i miejskich instytucjach. Wymienił większości naczelników i kierowników, rad nadzorczych czy prezesów spółek. Wybrał sobie m.in. Giełguta, Cucha, Muzyk, Laskowskiego, Zawadę, a nawet „gońca z SMS-a”. Stawiał ich wysoko i z miejskiego garnuszka sowicie obdarowywał sponsorując nawet dresy dla ich przyjaciół. Ale prędzej czy później następował rozpad więzi. Nigdy, albo prawie nigdy, Chrzanowski nie tłumaczył mieszkańcom, dlaczego...

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę