Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Jutro Boże Ciało

Główne zdjęcie
Zrywanie gałązek po przejściu procesji Bożego Ciała w Łomży

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana popularnie Bożym Ciałem, to dzień w którym ze wszystkich kościołów wychodzą wierni w procesjach z Najświętszym Sakramentem. - Przez udział w procesji publicznie wyznajemy wiarę w obecność Jezusa Chrystusa wśród nas – podkreślał ks. prał. dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii Bożego Ciała w Łomży. - Z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie przejdziemy ulicami naszej parafii. Będziemy dziękować za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, dla naszej Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin. Uroczyste procesje organizują wszystkie parafie.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa to ustawowo dzień wolny od pracy. W Łomży tradycyjne w procesjach biorą udział dziesiątki tysięcy mieszkańców. - Pobożnym udziałem w procesji można zyskać odpust zupełny – przypominał ks. Andrzej Popielski, proboszcz  parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. - Najbardziej uczcimy Chrystusa przyjmując Go w Komunii – dodawał.
Księża proszą wiernych o tradycyjne udekorowanie okien domów i mieszkań ,zwłaszcza wzdłuż ulic, którymi będą przechodzić procesje z Najświętszym Sakramentem. 
Przez Łomżę przejdzie - tak jak w latach poprzednich - siedem różnych procesji. Policjanci będą zabezpieczać procesje i kierować ruchem, aby utrudnienia na drogach były jak najmniejsze. Trasy przejścia procesji i godziny Mszy świętych, po których wierni wyjdą na ulice, są takie same jak w latach poprzednich.  

Procesja z parafii katedralnej wyruszy około godziny 11.00 - po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 10.00. Będzie to wspólna procesja organizowana z parafią Ojców Kapucynów (Msza św. także o godz. 10.00). Wierni przejdą od Katedry ulicami Sadową, Polową, Al. Legionów, Rządową, przez Stary Rynek, Giełczyńską i Dworną do Katedry.

Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.00 wyruszy także procesja Bożego Ciała z parafii pw. NMP Częstochowskiej (ul. Poznańska). Trasa procesji wiedzie uliczkami osiedla Kraska.

W parafii Miłosierdzia Bożego (ul. Kardynała St. Wyszyńskiego) procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy odbędzie po Mszy św. o 10.30. (czyli wyruszy ok. 11.30). Wierni przejdą od Sanktuarium ulicami Mickiewicza, Moniuszki, Spółdzielczą, Broniewskiego, Bema, Prusa i wiodącą przez park Aleja Jana Pawła II wrócą na plac przed kościołem.

W parafii Krzyża Świętego (ul. Zawadzka) procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.30. Wierni za Najświętszym Sakramentem przejdą ulicami: Zawadzką, Piłsudskiego, Kazańską i Porucznika Łagody.

W parafii św. Brunona z Kwerfurtu (ul. Wojska Polskiego) procesja wyruszy po Mszy Św. celebrowanej o godz. 11.00. Procesja przejdzie ulicami Wojska Polskiego, Nowoprojektowaną, Wesołą i Wojska Polskiego.

W parafii pw. św. Andrzeja Boboli (ul. Wąska) procesja wyruszy przed godziną 13.00 - po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00. Trasa procesji wiedzie ulicami Wąska, Sikorskiego, Górna, Boczna i Wąska.

W parafii Bożego Ciała (ul. Przykoszarowa) procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 12.00. Przejdzie ul. Przykoszarową w kierunku cmentarza, a następnie Śniadeckiego, Strzelniczą, Niemcewicza, Kołłątaja i Przykoszarową.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę