Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rozpoczyna się przebudowa drogi przez Kolno

Główne zdjęcie
Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. (fot UM Kolno)

GDDKiA przekazała plac budowy i lada dzień powinny rozpocząć się prace przy przebudowie drogi krajowej nr 63 prowadzącej przez Kolno. To będzie największa inwestycja drogowa w tym miejsce. Drogowcy wchodzą na biegnące przez sam środek miasta ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego o łącznej długości ok. 2,4 km. W związku z tym kierowców jadący przez Kolno przez najbliższe dwa lata czekać będą gigantyczne utrudnienia. Drogowcy już dziś radą, aby jadąc z Łomży do Pisza czy wybierać drogę przez Szczuczyn. Jest dłuższa, ale najprawdopodobniej uda się dojechać szybciej niż przez Kolno.

Ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego, którymi prowadzi droga krajowa nr 63, przecinają Kolno prawie dokładnie na dwie połowy. Szczególnie duży problem jest w sezonie letnim, gdy trasą jadą turyści z centralnej i południowej Polski na wypoczynek na Mazury - do Piszu, Mikołajek  czy Giżycka.  O przeprowadzenie prac związanych przebudową zniszczonych ulic władze Kolna zabiegały przez kilka lat. Teraz to się udało. Inwestycję za 26,8 mln zł, na zlecenie GDDKiA, ma przeprowadzić konsorcjum założone przez łomżyńską firmę Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego i Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu. Na początku miesiąca wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, a w piątek GDDKiA przekazała wykonawcy plac budowy. Prace mają ruszyć już w tym tygodniu.
- Generalnie inwestycja będzie prowadzona pod ruchem, ale będą okresy, gdy fragmenty remontowanych ulic trzeba będzie zamykać całkowicie, wówczas ruch samochodów będzie kierowany na objazdy – mówi Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA. 
Drogowcy spodziewając się dużych utrudnień w przejeździe przez Kolno zwłaszcza w sezonie letnim, już teraz zalecają kierowcom jadącym z Łomży do Pisza, wybieranie dłuższej drogi przez Szczuczyn i Białą Piską. 
W ramach prac kolneńskie ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego mają być m.in. poszerzone o jeden pas ruchu, powstaną też nowe ronda i pierwsze w mieście skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Poza tym inwestycja odejmuje m.in. budowę chodnika po stronie prawej od ulicy Dębowej na odcinku o długości ok. 2,65 km, budowę dodatkowych jezdni do obsługi nieruchomości sąsiednich, przebudowę skrzyżowań, budowę i przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów wraz budową kładki dla rowerzystów nad rzeką Łabną.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę