Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Uwaga w Łomży oszukują na wnuczka

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy dzwonią od rana do starszych mieszkańców Łomży i okolic i próbują wyłudzić pieniądze. Komenda Miejska Policji w Łomży została powiadomiona o dwóch takich zdarzeniach. Dzwoniono na telefony stacjonarne do osób po 70. roku życia. Telefonujący podając się za policjanta wmawiał im, że wnuczek miał wypadek i że dziadkowie mogą go wykupić od kłopotów.

Urszula Brulińska z KMP w Łomży podaje, że obie zgłoszone policji próby oszustwa nie powiodły się. Policjanci będą ustalać, kto dzwonił do seniorów i próbował ich naciągnąć. Ostrzegają też innych mieszkańców, że oszuści działający tzw. metoda na wnuczka zwykle dzwonią do wielu osób  w jednym mieście licząc, że udam im się kogoś oszukać. Oszuści dzwoniąc do starszych osób podają się za krewnych i proszą o pilne wspomożenie finansowe i w ten sposób nierzadko pozbawiają ich oszczędności całego życia. Policjanci radzą, aby w przypadku niespodziewanych telefonów z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków rodziny każdorazowo potwierdzać u krewnych. 
Proszą też wszystkich, którzy odbierają tego typu podejrzane telefony o natychmiastowe powiadanie oficera dyżurnego Policji pod numer alarmowy 997 lub 112.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę