środa, 23 maja 2018 napisz DONOS@

Bój o miliony na drogi od Morawieckiego

- W ramach naboru wniosków do dofinansowania z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku złożono 115 wniosków – podała Anna Idźkowska, rzecznik prasowy wojewody. Do podziału jest niespełna 30 mln zł. Wojewoda stworzył „listę zadań zakwalifikowanych wstępnie do dofinansowania” i dziś (15 maja) przekazał ją do Ministra Inwestycji i Rozwoju.

W marcu rząd ogłosił, że zwiększa o 500 mln zł środki jakie przeznaczone będą w tym roku na wsparcie gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Pieniądze nie zostały dołożone do prowadzonego od lat programu „schetynówek”, ale zdecydowano o uruchomieniu nowego    „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. Województwo podlaskie otrzymało na ten cel 29 mln 660 tys. zł. Wnioski o pieniądze mogły składać gminy, miasta na prawach powiatu oraz powiaty, przy czym maksymalna dotacja może wynieś do 80% kosztów inwestycji, którą koniecznie trzeba ukończyć w tym roku. Termin składania wniosków minął 15 kwietnia. Anna Idźkowska, rzecznik prasowy wojewody poinformowała, że w tym terminie do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku złożono 115 wniosków. Ile z nich znajdzie finansowanie? - tego na razie nie wiemy. 
Idźkowska podała, że zgodnie z założeniami Programu wojewoda dokonuje weryfikacji złożonych wniosków m.in. w zakresie zgodności z zasadami Programu i na tej podstawie tworzy listę zadań zakwalifikowanych wstępnie do dofinansowania. Ta lista dziś, czyli 15 maja 2018 r. została  przekazana do Ministra Inwestycji i Rozwoju. 
- Wraz z ww. listą został skierowany wniosek o wydanie przez Ministra Inwestycji i Rozwoju opinii o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Minister wydaje opinię w przedmiotowym zakresie w terminie do dnia 31 maja 2018 r. - poinformowała rzeczniczka. 

Wystąpiliśmy do PUW i MIiR o udostępnienie zaakceptowanej przez wojewodę podlaskiego listy zadań zakwalifikowanych wstępnie do dofinansowania w ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0