Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Jaka polisa na życie ochroni mnie i rodzinę?

Zapewne wielu z nas zastanawiało się (a przynajmniej powinno) nad ubezpieczeniem na życie. Podstawowym dylematem z tym związanym jest taki wybór polisy, aby zadziałała dokładnie wtedy, kiedy będziemy potrzebować wsparcia. A samą decyzję powinna poprzedzać rzetelna analiza, która upewni nas, że płacimy za rozwiązanie skrojone do rzeczywistych potrzeb.

Ubezpieczenie na życie - rola i możliwości

Sam wybór ubezpieczenia na życie powinna przede wszystkim poprzedzać szczera rozmowa z doradcą ubezpieczeniowym. I jest to nie tylko w interesie samego ubezpieczonego, bo tego rodzaju polisa pełni zazwyczaj podwójną rolę. Chroni w przypadku zdarzeń losowych nie tylko jego, ale również wskazanych w umowie tzw. uposażonych - życiowych parterów, dzieci czy innych członków rodziny. Dlatego kluczowe znaczenie ma indywidualna sytacja, bo innego rodzaju ochrony będzie potrzebował przysłowiowy żywiciel rodziny spłacający kredyt niż choćby singiel, któremu z reguły mniej zależy na wysokości świadczenia w razie gdyby go zabrakło wśród nas.

polisa.jpg

Podstawowym pytaniem jakie należy sobie postawić jest przede wszystkim wysokość wsparcia na wypadek konkretnego zdarzenia (ryzyka), przy czym na uwadze trzeba mieć przede wszystkim te, które niosą za sobą poważne komplikacje finansowe dla ubezpieczonego i jego bliskich.

Duo Protect - solidne rozwiązanie na trudne momenty

Takimi zdarzeniami są przede wszystkim śmierć oraz trwała utrata zdolności do pracy. W pierwszym przypadku poszkodowani bliscy ubezpieczonego będą potrzebowali wsparcia aby uzupełnić lukę w domowym budżecie, a w drugim pieniądze posłużą również jemu samemu. Duo Protect od ERGO Hestii jest rozwiązaniem chroniącym na wypadek tych właśnie ryzyk, a niezwykle prosta konstrukcja i bardzo jasne zasady czynią z niego doskonały wybór dla bardzo szerokiej grupy osób.

Ubezpieczenie Hestii różni się od typowych ubezpieczeń na życie tym, że nie ma znaczenia z jakich przyczyn dojdzie do obu sytuacji. Sama umowa jest krótka, a wypłata świadczenia po śmierci nastąpi niezależnie od tego, czy była to choroba, wypadek itp. Podobnie jest z miesięczną rentą. Wystarczy, że odpowiednia instutycja właściwa dla danej osoby (ZUS, KRUS itp.) orzeknie trwałą niezdolność do pracy, a Hestia będzie wypłacała miesięczną rentę w ustalonej kwocie. A wszystko to jest dostępne za bardzo przystępną składkę, która nigdy nie wzrośnie. Nawet gdyby umowa opiewała na okres kilkudziesięciu lat. Przykładowe warunki umowy ilustruje infografika:

kalkulacja.jpg

Samą polisę można skonstruować tak, aby odpowiadała zarówno osobie spłacającej kredyt i zarabiającej na rodzinę, jak również niezależnym paniom i paniom, którym zależy przede wszystkim na wysokości renty, w razie gdyby przestały zarabiać. Sam Duo Protect jest również doskonałym uzupełnieniem ochrony grupowej w miejscu pracy, która co prawda zapewnia świadczenia w razie licznych zdarzeń, ale sumy wypłat na nie są stosunkowo niewielkie w porównaniu do polis indywidualnych. Niemniej jednak jeśli taka możliwość istnieje, warto korzystać z obu form.

Z kolei jeśli z jakichś przyczyn obecne zajęcie nam tego nie umożliwia, nic nie stoi na przeszkodzie aby przystąpić do tzw. grup otwartych, oferowanych obecnie przez większość liczących się na rynku towarzystw ubezpieczeniowych. Są to tanie rozwiązania oferujące zauważalne wsparcie w szeregu trudnych momentów, nie tylko w razie śmierci czy inwalidztwa.

Avant.jpg

Partnerem tekstu jest Avant, największa multiagencja ubezpieczeniowa w regionie. Obecnie obsługuje ona kilka tysięcy klientów indywidualnych oraz blisko 500 przedsiębiorstw. Kilkunastoletnie doświadczenie, kompetencje doradców oraz najwyższe standardy obsługi spotkały się z uznaniem międzynarodowej grupy ERGO Hestia, która powierzyła agencji prowadzenie swojego punktu obsługi klienta w Łomży. Mieści się on przy ul. Mazowieckiej 1/4. Poradę z zakresu ubezpieczeń można tam uzyskać zupełnie bezpłatnie. Podobnie jak w dwóch pozostałych biurach agencji przy ul. Piłsudskiego 88 (biurowiec PKS) oraz ul. Kolejowej 1A w Kolnie. Strona agencji: avant.org.pl

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę