Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sarna zawisła w ogrodzeniu szkoły

Do nietypowego zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w Piątnicy. Kozioł sarny zaklinował się w ogrodzeniu szkoły, które m.in. rozcięło mu brzuch. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy z OSP w Piątnicy, który oswobodzili ranne zwierzę. Wezwano także weterynarza, który ma ocenić stan zdrowia kozła. Poza rozerwanym brzuchem ma on także otwarte złamanie nogi.

Do zdarzenia doszło w samym centrum Piątnicy, około 20 metrów od głównego skrzyżowania drogi 61 Łomża – Grajewo z drogą w kierunku Wizny. Według informacji przekazanej oficerowi dyżurnemu policji przez zgłaszająca zdarzenie mieszkankę Piątnicy zwierzak, który biegł i chciał przecisnąć się przez szparę w ogrodzeniu szkoły, był już ranny. 
Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi tłumaczy, że 
rogacze, dorosłe samce sarny, zajmują w tej chwili swoje rewiry żerowe. Są bardzo agresywne, tolerują kozy, ale przeganiają potencjalnych rywali czy samców. Dochodzi starcia rogaczy, w których czasami zwierzęta odnoszą obrażenia. Niemniej w tym przypadku kozioł mógł także uciekać przed psami. To – jak podkreśla Sachmaciński - nasilający się problem. Po wielu wsiach w regionie wałęsają się nawet stada psów, które są wielkim zagrożeniem dla saren.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę