Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

A może krótka wycieczka do Niemiec? Co warto zobaczyć u naszych zachodnich sąsiadów

Główne zdjęcie
Berlin

Język niemiecki, jest drugim po języku angielskim, najczęściej wybieranym językiem do nauki. Znajomość tego języka otwiera wiele furtek, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Dla tych, którzy chcą uczyć się języka niemieckiego jest bardzo dużo możliwości. Ze względu na skuteczność i wygodę, uczący się tego języka wybierają korepetycje niemiecki przy użyciu komunikatora Skype. Tego rodzaju nauka ma wiele zalet. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które na naukę nie mogą poświęcić dużo czasu. Lekcje niemieckiego, mogą odbywać się w dogodnych dla uczącego godzinach, nawet w nietypowych porach, na przykład późnym wieczorem.

Znajomość niemieckiego bardzo przydaje się podczas podróży do kraju naszych zachodnich sąsiadów. Już niedługo wakacje i okres, kiedy więcej osób będzie podróżować. Świetnym pomysłem na uprzyjemnienie sobie wakacyjnego czasu, są krótkie wycieczki do Niemiec. Poniżej o tym, co warto zobaczyć za zachodnią granicą.

Niemcy, to kraj w którym jest niezliczona ilość atrakcyjnych miejsc do zwiedzania. Ze względu na to, że kraj ten sąsiaduje z Polską, zwiedzanie Niemiec, można sobie zorganizować w formie kilkudniowych wycieczek i jeździć tam wielokrotnie. Oczywiście najlepszym okresem na odwiedzenie Niemiec są miesiące wakacyjne, ale w innych miesiącach, również jesienią i zimą znajdą się atrakcyjne do zwiedzania miejsca.

Niemieckie miasta

Poniższe miasta są doskonałym miejscem na kilkudniowe zwiedzanie.

  • Berlin

berlin.png

Stolica Niemiec, to najczystszy kierunek kilkudniowych wycieczek. To miasto pełne atrakcji zarówno dla par, rodzin i osób podróżujących w pojedynkę. Kilka dni, to zbyt mało aby zobaczyć wszystkie atrakcje niemieckiej stolicy, ale wystarczy aby zobaczyć te najważniejsze. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich budowli jest słynna Brama Brandenburska. Jest to miejsce, które przyciąga niezliczoną ilość turystów z całego świata. Pod Bramą Brandenburską zawsze jest gwarno, to tam odbywają się najważniejsze uroczystości, koncerty, imprezy, demonstracje. W Belinie warto również zobaczyć siedzibę niemieckiego Parlamentu Reichstag, wieżę telewizyjną na Alexanderplatz, Mur Berliński, Muzeum Techniki, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Fotografii. Warto również zajrzeć do mnie typowych muzeów takich jak Muzeum Currywursta.

  • Poczdam

poczdam.png

Jednym z najpiękniejszych zabytków w tym mieście, jest Pałac Sanssouci. Zwiedzanie pałacu jest możliwe tylko z przewodnikiem w niewielkich grupach. W Poczdamie warto również zwiedzić Stary Rynek, Stary Ratusz w którym obecnie mieści się Muzeum Kultury, IX wieczny kościół św. Piotra i Pawła, IX wieczny kościół protestancki św. Mikołaja, Pałac Cecilienhof, Bramę Brandenburską wzorowaną na rzymskim łuku triumfalnym, osiedle drewnianych domków nazywane Kolonią rosyjską.

  • Drezno

drezno.png

Miasto zostało doszczętnie zniszczone w czasie drugiej wojny światowej. Pozostała tylko niewielka część dawnej historycznej zabudowy. Miasto jest położone w niewielkiej odległości od granicy z Polską, z tego powodu, to idealne miejsce na krótką wycieczkę. Będąc w tym mieście warto zobaczyć kompleks pałacowy Zwinger, operę Sempera, Yenidze, dawną drezdeńską fabrykę papierosów, Grający Dom, Muzeum Karola Maya.

  • Lipsk

W Lipsku warto zobaczyć jeden z największych dworców kolejowych, znajduje się na nim aż 13 peronów. Nie wszystkie są dziś czynne, przy jednym z nich można zobaczyć wystawę zabytkowego taboru kolejowego. W centrum Rynku w Lipsku znajduje się jedna z najbardziej fascynujących budowli późnego renesansu w Niemczech – Stary Ratusz, mieści się w nim Muzeum Miasta. W Lipsku warto zobaczyć również kościół św. Mikołaja, kościół św. Tomasza, zabytkowe kamienice na Rynku, luterański kościół św. Piotra.

  • Hanower

Jest to średniej wielkości miasto, jedno z ważniejszych niemieckich miast w północnych Niemczech. Przez miasto przepływa kanał Mittellandkanal, europejski kanał śródlądowy. Hanower jest niezwykle zielonym miastem, warto odwiedzić znajdujące się tam barokowe Królewskie ogrody, które powstały na wzór ogrodów w Wersalu. Piękny i licznie odwiedzany przez turystów jest także Wielki Ogród i Ogród Welfów. W Hanowerze warto zobaczyć także Nowy Ratusz przy Mash Park, Halę Targową. Przez miasto prowadzi Czerwona Linia, jest to szlak turystyczny mający ponad cztery kilometry długości, prowadzi on przez najciekawsze miejsca Hanoweru. Jest to ciekawy sposób na odkrywanie tego miasta.

tekst partnerski

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę