Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Jak kamień w wodę

Główne zdjęcie
Poszukiwania na Narwi

Strażacy, policjanci i członkowie Grupy Ratowniczej Nadzieja kontynuują poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy w sobotnie popołudnie utopili się w Narwi w pobliżu most Majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”. Jeden z nich rzucił się do wody z mostu, drugi wskoczył do rzeki, aby go ratować.

Woda pochłonęła obu. Akcja ratownicza rozpoczęła się niemalże natychmiast. W sobotę po godz. 17.20 poszukiwania topielców rozpoczęli strażacy i policjanci. Na miejsce ściągnięto także specjalistyczną jednostkę płetwonurków z Moniek, a nawet śmigłowiec policji. Prowadzone do godziny 23. intensywne poszukiwania nie przyniosły żadnego rezultatu. Podobnie kończyły się poszukiwania prowadzone w niedzielę i poniedziałek.  Przeszukiwana była rzeka i jej brzegi niemalże do granic gminy Nowogród, ale nie znaleziono żadnych śladów po mężczyznach. Dziś przed godziną 10. poszukiwania wznowiono. 
Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży na rzecze pracują strażacy i policjanci poszukując topielców przy użyciu trzech łodzi. Wykorzystywany jest także pies tropiący oraz zespół ratowników z GR Nadzieja, którzy wykorzystuje quad, umożliwiającego dotarcie do trudno dostępnych miejsc. 
Ratownicy przyznają, że szanse na odnalezienie w tej chwili ciał zaginionych mężczyzn nie są duże. Na głębinach, w zimnych wodach Narwi, mogą przeleżeć całe tygodnie zanim wynurzą się na powierzchnię. 

Poszukiwania dotycząc dwóch mężczyzn. Ten który jako pierwszy skoczył do Narwi z mostu jest nieznany. Drugi z mężczyzn, który wskoczył do wody, aby go ratować, to 28-latek z woj. warmińsko-mazurskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę