Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

W piątek legalna karkówka z grilla

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja. Powodem jest „szczególny charakter (tego – dop. red.) dnia”. Dyspensa dotyczy wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innych osób przebywających na jej terenie.

Dekret biskupa w sprawie dyspensy od pokarmów mięsnych w dniu 4 maja 2018 r. był odczytywany w ostatnią niedzielę podczas ogłoszeń parafialnych we wszystkich kościołach Łomży i regionu. Został także opublikowany na stronie internetowej Diecezji Łomżyńskiej.
„Mając na uwadze szczególny charakter dnia 4 maja - piątek, niniejszym - na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji” - czytamy w dekrecie. 
Jednocześnie Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zachęca wszystkich wiernych, którzy skorzystają z dyspensy do zastąpienia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę