Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Pijany przed majówką

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni Rumun, który oplem jechał całą szerokością ulicy. Został zatrzymany po telefonicznym zgłoszeniu od innego kierowcy.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek po południu w Zambrowie. Opel miał jechać zygzakiem, całą szerokością ulicy Mazowieckiej. Wezwani na miejsce policjanci szybko zatrzymali wskazany samochód, a wówczas okazało się, że faktycznie kierowca jest pijany. 
- Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 28-letni obywatel Rumunii miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – podaje policja zaznaczając, że Rumun noc spędził w policyjnym areszcie, a jego dalszym losem zajmie się sąd. 
Policjanci przypominają, że rozpoczął się długi majowy weekend! Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Surowa kara za jazdę po alkoholu
Każdy kierowca poruszający się pojazdem mechanicznym po spożyciu alkoholu – gdy w sobie ma 0,2 do 0,5 promila – popełnia wykroczenie. Grozi za to grzywna do 5000 zł i pozbawienia wolności od 5 do 30 dni. Dodatkowo kierowca otrzyma 10 punktów karnych i zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi od 6 miesięcy do 3 lat.
Kierowca nietrzeźwy, czyli gdy wynik badania wskaże ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, popełnia przestępstwo i kara jest surowsza. Zapłaci grzywnę, co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, otrzyma zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, a do tego może zostać pozbawiony wolności do 2 lat.
Gdy nietrzeźwy kierowca to recydywista, lub spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym do więzienie może trafić nawet na 12 lat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę