Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Problem z fontanną i tężnią w Parku JP II... znowu

Główne zdjęcie
Docelowy układ alejek i obiektów w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. Literami F, T i WC oznaczono miejsca lokalizacji tych obiektów

Wydawało się, że władzy miasta uda się dopiąć swego i rozpocząć budowę w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma kontrowersyjnych fontanny i tężni. Dwa tygodnie temu ratusz informował o wyłowieniu najkorzystniejszej oferty w ogłaszanym po raz piąty przetargu na wykonawcę tych obiektów. Za zbudowanie w Łomży fontanny, tężni i toalety warszawska firma miał otrzymać ponad 950 tysięcy złotych, ale jak się okazuje zrezygnowała z miejskiego zlecenia.

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma pomiędzy ulicami Zawadzką, Prusa i Wyszyńskiego zajmuje powierzchnię ok. 5,5 ha. Do niedawna przypominał tylko łąkę z kilkoma ścieżkami. W 2016 roku za ok. 1,1 mln zł w zachodniej części parku wykonano alejki i zbudowano charakterystyczne koła. Później władze miasta zmieniły projekt według którego zakładany jest park dodając m.in. nawodnienie, ale także fontannę i tężnię. Aby je zbudować trzeba rozebrać znaczną część tego, co zbudowano dwa lata temu. 
Problemem, którego póki co nie można pokonać, okazało się także znalezienie firmy, która zbudowałaby je w granicach funduszy jakimi dysponuje władza miasta. Przetargi były ogłaszane już pięć razy, ale albo nie było chętnych, albo ceny ofert były zbyt wysokie. W ostatnim przetargu wydawało się, że wreszcie władzy się uda... Na początku kwietnia warszawska firma jako jedyna złożyła ofertę na budowę fontanny, tężni i toalety za w sumie ok. 953 tys. zł, podczas gdy w władze planowała wydać na te prace niewiele mniej - 920 tys. zł. W połowie kwietnia  miejscy urzędnicy orzekli, że oferta jest najkorzystniejsza i wydawało się, że lada dzień, po podpisaniu umowy, prace się rozpoczną, bo fontanna i tężnia miały być gotowe połowie sierpnia. W związku w wyborami ofert i rozstrzygnięciami kolejnych przetargów prezydent Mariusz Chrzanowski poprosił nawet radnych o zwiększenie limitu wydatków na rewitalizację Parku o 400 tys. zł. 
Teraz nastąpiła nieoczekiwana zmiana. We wtorek prezydent przesłał do radnych autopoprawkę informując, że wzrost wydatków na Park ma być o ok. 40 tys. zł mniejszy niż wcześniej o to występował. Powodem ma być rezygnacja jednego z wykonawców z realizacji robót. Jak wyjaśnia prezydent chodzi właśnie o zlecenie na budowę fontanny, tężni i toalety...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę