Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Mleko nadal tanieje

141,15 zł – to średnia cena jaką mleczarnie płaciły rolnikom z województwa podlaskiego za hektolitr mleka dostarczonego w marcu. Cena jest o 30 groszy niższa niż w lutym, ponad 8 zł niższa niż w styczniu i o ponad 20 zł niż w grudniu, ale i tak to najwyższa cena w Polsce, gdzie średnio za mleko w marcu płacono 134,20 zł/hl.

Rolnicy z województwa podlaskiego byli jedynymi w kraju, którzy za mleko w marcu otrzymywali ponad 1,4 zł/l. We wszystkich innych regionach cena mleka spadła poniżej tej granicy.  Najmniej płacono rolnikom z województw: łódzkiego - 121,65 zł/hl, świętokrzyskiego - 121,73 zł/hl i  małopolskiego - 123,96 zł/hl.
Według wyliczeń GUS pomimo kolejnego już miesięcznego spadku cen skupu mleka to cena jest jeszcze o ponad 2% wyższa niż przed rokiem. 

Ceny żywca wieprzowego w skupie kształtowały się na poziomie 4,63 zł/kg i były w porównaniu z poprzednim miesiącem wyższe o 4,4%, ale w stosunku do takiego samego okresu poprzedniego roku niższe o 7,2%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę