Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Tysiące roślin w Szepietowie. Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie za nami

21-22 kwietnia na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się pierwsze w tym roku targi. Ich tematem przewodnim było szeroko rozumiane ogrodnictwo, sadownictwo i pszczelarstwo. Odwiedzający mogli zakupić rośliny do swoich przydomowych warzywników, sadów, ogrodów. Wybór był ogromny, zarówno tych tradycyjnych już nam znanych gatunków roślin, jak i nowości, które dopiero pojawiają się na rynku. Zwiedzający kupowali, przebierali, porównywali, oceniali a to wszystko w miłej atmosferze dwóch słonecznych dni.

Oprócz zakupów była też możliwość poszerzenia swojej wiedzy na kilka ciekawych tematów. Izabela Targ pracownik PODR Szepietowo przeprowadziła wykład o zakładaniu ogrodu terapeutycznego, o przydatności ula korpusowego we współczesnej gospodarce pasiecznej mówił dr hab. Krzysztof Olszewski z Uniwersytetu przyrodniczego w Lublinie, natomiast konferencję na temat nowoczesnego chowu królików wygłosił prof. dr hab. Paweł Bielański z Instytutu Zootechniki – PIB w Krakowie.
Po raz kolejny Wiosennym Targom Ogrodniczym towarzyszyła Wystawa Królików. Hodowcy i sympatycy mieli możliwość podziwiać najpiękniejsze okazy tych zwierząt, przywiezionych z całego województwa. Komisja oceniająca wybrała te najbardziej wyjątkowe i uhonorowała je czempionami.
Wszyscy, którzy lubią sprawdzać się w różnego rodzaju konkursach mieli taką możliwość podczas trwania Targów. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wraz z KRUS  Oddział Terenowy w Białymstoku i PIP w Białymstoku zorganizowali konkurs „Dziecko bezpieczne na wsi” dla młodzieży szkolnej, która mogła wykazać się wiedza na temat bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwie rolnym. Pasjonaci roślin oraz wszyscy chętni sprawdzili się w znajomości gatunków roślin podczas konkursu „Zgadnij co to za roslina?”.
Już dziś zapraszamy Państwa na nasze kolejne targi Zieloną Galę i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego które odbędą się 13 maja. 

Krzysztof Kuteszko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę