Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Mam firmę – jak mogę ją ochronić?

Prowadzenie działalności to nie tylko dążenie do maksymalizacji zysku, ale również świadomość ryzyka strat, na jakie jest się narażonym. Odpowiedzialni właściciele małych i średnich firm potrafią je skutecznie ograniczyć, ubezpieczając się na wypadek konkretnych sytuacji, które mogłyby zachwiać płynnością finansową przedsiębiorstwa. A minimalizując ryzyko mogą ze spokojem skupić się na tym, co najważniejsze, czyli rozwijaniu własnego biznesu.

moja firma.jpg

Jedno ubezpieczenie dla firmy i majątku

Każdy, nawet najmniejszy biznes, jest inny. Posiadane mienie, warunki lokalowe czy wreszcie sam rodzaj działalności (produkcyjna czy usługowa) sprawia, że tylko indywidualnie dobrane rozwiązanie będzie w stanie skutecznie zaspokoić oczekiwania poszukującego ochrony właściciela. Dostępne obecnie na rynku ubezpieczenia dla firm pomagają nie tylko osłonić je w sposób kompleksowy, ale też w maksymalnym stopniu dostosować zakres ochrony do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Dzięki czemu ma pewność, że płaci za to, czego oczekuje od ubezpieczyciela w razie wystąpienia konkretnej sytuacji.

Do takich ubezpieczeń z pewnością należy oferowany przez ERGO Hestię pakiet Moja Firma. Przy czym wyróżnia go też to, że poza mieniem i działalnością firmy pozwala on również zabezpieczyć majątek i sprawy prywatne. Wszystko w ramach jednej umowy ubezpieczeniowej, gdzie właściciel sam decyduje co i w jakim zakresie zechce ubezpieczyć.

Przeglądając poszczególne elementy Mojej Firmy znajdziemy kompletny katalog ryzyk, na jakie jest się narażonym przez fakt samego posiadania czy użytkowania majątku. Pomoc ubezpieczyciela może obejmować konkretne zdarzenia ujęte w poszczególnych grupach. Ochrona przed ogniem i zdarzeniami losowymi zabezpiecza nieruchomości i wyposażenie przed skutkami działań sił natury. Zabezpieczenie przed kradzieżą i wandalizmem ochrania z kolei przed szkodami powstałymi wskutek działalności złodziei czy wandali. Ubezpieczenie w obu wypadkach może obejmować dom, mieszkanie oraz wynajmowany lokal (wraz z oszkleniem), a także środki obrotowe czy gotówkę. Zakres i sumy ubezpieczeń na poszczególne elementy majątku firmowego można określić indywidualnie, a najszerszy wariant (All Risk) pozwala osłonić mienie swoje i firmy kompleksowo w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Często równie ważnym składnikiem majątku co nieruchomości i ich wyposażenie są firmowe pojazdy. Ich ochrona w ramach Mojej Firmy może obejmować cały pakiet (OC, AC , NNW, Assistance) lub też jego poszczególne elementy w pożądanych przez właściciela kombinacjach.

Avant.jpg

Ochrona dla działalności gospodarczej

Firma to jednak nie tylko jej majątek, ale przede wszystkim sama działalność związana z produkcją lub świadczeniem określonych usług. W jej toku mogą powstać straty, które mogą się w konsekwencji okazać bardziej szkodliwe niż jakikolwiek uszczerbek na mieniu. Dlatego Moja Firma umożliwia również dołączenie do pakietu ubezpieczenia OC w działalności gospodarczej. Kluczowe znaczenie przy jego doborze ma charakter samego biznesu, bo podstawą do określania warunków (zakresu i kosztów) ochrony jest klasyfikacja PKD. Wiąże się to z dość oczywistym faktem, że poszczególne rodzaje działalności niosą za sobą zróżnicowane ryzyko dla ubezpieczyciela.

Ważnym i często stosowanym elementem ochrony przedsiębiorstw są ubezpieczenia finansowe, pozwalające zabezpieczyć się na wypadek ryzyka utraty płynności finansowej. Pośród nich można wyróżnić:

ubezpieczenie kredytu kupieckiego - zabezpieczenie na wypadek niewywiązania się kredytowanego podmiotu z należności za dostarczone przez firmę towary i usługi. Utrata płynności lub upadłość partnerów nie przeszkodzi ubezpieczonemu w stabilnym rozwoju działalności.

gwarancje ubezpieczeniowe - ochrona na wypadek odmowy uiszczenia zobowiązań przez dłużnika. Gwarancje są dla wielu firm wygodną alternatywą dla zabezpieczeń gotówkowych, ułatwiając rozwój działalności bez korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania (kredyty). Często stosowaną formą jest ubezpieczenie wadium, pozwalające uniknąć konieczności zamrażania środków na czas postępowań przetargowych.

ubezpieczenie utraty zysku - ochrona przewidywanego zysku brutto przedsiębiorstwa, który może zostać utracony w wyniku powstałego z różnych przyczyn (zazwyczaj szkody w mieniu) przestoju w działalności produkcyjnej lub usługowej. Dzięki ubezpieczeniu zakłócenia płynności pracy nie wpływają na pogorszenie kondycji finansowej.

 

Partnerem tekstu jest Avant, największa multiagencja ubezpieczeniowa w regionie. Obecnie obsługuje ona kilka tysięcy klientów indywidualnych oraz blisko 500 przedsiębiorstw. Kilkunastoletnie doświadczenie, kompetencje doradców oraz najwyższe standardy obsługi spotkały się z uznaniem międzynarodowej grupy ERGO Hestia, która powierzyła agencji prowadzenie swojego punktu obsługi klienta w Łomży. Mieści się on przy ul. Mazowieckiej 1/4. Poradę z zakresu ubezpieczeń można tam uzyskać zupełnie bezpłatnie. Podobnie jak w dwóch pozostałych biurach agencji przy ul. Piłsudskiego 88 (biurowiec PKS) oraz ul. Kolejowej 1A w Kolnie. Strona agencji: avant.org.pl

tekst partnerski

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę