Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Park się zazieleni

Główne zdjęcie
Tak pierwotnie wyglądał projekt Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej i Prusa. Po rozpoczęciu zakładania parku - budowie alejek i kręgów w zachodniej części - w projekcie dokonano zmian. Główne dotyczą budowy w środku zbudowanych kręgów tężni i fontanny.

Gospodarstwo Szkółkarskie Henryk Hinca z Dobrzycy koło Piły w województwie wielkopolskim ma zająć się posadzeniem drzew, krzewów, kwiatów oraz założeniem trawników i kwietnych łąk w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Wszytko ma być gotowe latem przyszłego roku. Za nasadzenia i pielęgnację roślin przez trzy kolejne lata miasto ma zapłacić 1 mln 670 tys. zł, czyli o ponad 200 tys. zł mniej niż planowały na to wydać władze Łomży.

Urząd Miejski poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na zieleń do rewitalizowanego Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Wybrano ofertę najtańszą z sześciu złożonych. Zadanie podzielone zostało na dwie części – przypisując prace i rośliny do zachodniej i wschodniej części parku pomiędzy ulicami Zawadzką, Prusa i Wyszyńskiego. 
W zachodniej części zlecenie z miasta będzie obejmowało posadzenia 130 drzew, 20 tysięcy krzewów, 19 tysięcy bylin i 3,3 tysiąca krzewów liściastych  żywopłotowy. We wschodniej części parku ma być posadzonych 350 drzew, ponad 32,5 tys. krzewów, niemal 6 tys. bylin i blisko 4 tys. krzewów liściastych  żywopłotowy. W ramach tego zadania jest też wykonanie trawników i łąki kwietnej (pow. ok. 1,3 ha). Gospodarstwo Szkółkarskie  z Dobryzcy koło Szydłowa pierwszą część zadania miałby wykonać do końca czerwca, a drugą do końca lipca 2019 roku. Później ma się roślinami opiekować przez trzy lata. 

To przedostatni rozstrzygany przez władze miasta przetarg na prace w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Pozostał jeszcze wybór wykonawcy, którzy miałby zbudować tu dwa place zabaw. O zlecenie ubiegają się dwie firmy ze Szczytna i Lublina, przy czym zaproponowane ceny są znacząco wyższe do kwot jakie chciały na to wydać władze miasta. 
Niedawno prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski poprosił radnych o przekazanie dodatkowych niemal 400 tysięcy złotych na prace w parku podnosząc koszt przedsięwzięcia do ponad 5 milionów 400 tysięcy złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę