Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

CBA: Nawet 56 mln strat. Nadzór nad prowadzonymi czynnościami sprawuje Prokuratura Okręgowa w Łomży

Agenci Delegatury CBA w Białymstoku w ramach prowadzonego śledztwa dotyczącego wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w spółce skarbu państwa tj. ENEA S.A. polegającej na nieprawidłowym obrocie biomasą z weszli do 10 biur i firm na terenie całej Polski. Zabezpieczane są dokumenty i dane elektroniczne.

Jak poinformował Piotr Kaczorek z CBA śledztwo dotyczy zakupu tzw. zwykłej biomasy (m.in. odpadów tartacznych)  przez spółkę zależną od ENEA S.A. i jej ewidencjonowanie już jako droższej biomasy energetycznej (np. wierzba energetyczna).  Wg ustaleń agentów m.in. takie odpady trafiały i były spalane w Elektrociepłowni Białystok od 2012 r.      
Przeszukania prowadzone są w siedzibach spółek prywatnych uczestniczących w procederze i w Elektrociepłowni Białystok. Dowody zabezpieczane są także w jednym z departamentów  Urzędu Regulacji Energetyki i w siedzibie ENEA S.A. w Kozienicach.
Szacunki CBA ze śledztwa wskazują, że ENEA S.A. mogła ponieść w ten sposób znaczną szkodę majątkową -  nawet ponad 56 mln zł.
Nadzór nad prowadzonymi czynnościami sprawuje Prokuratura Okręgowa w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę