Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Jak dbać o biżuterię Swarovski?

Biżuteria Swarovski od wielu lat podoba się kobietom. Po wyroby słynnej firmy sięgnęła Marylin Monroe, gdy śpiewała Happy Birthday dla prezydenta Kennedy’ego, a także Jennifer Lopez, gdy rozpalała zmysły, tańcząc w teledysku do piosenki On the floor. Po biżuterię z kryształami sięgają także zwykłe kobiety, które chcą czuć się pięknie w czasie własnego ślubu bądź podczas sylwestrowego balu. Jak prawidłowo dbać o wyroby z kryształami Swarovski’ego?

Srebrna biżuteria z kryształami Swarovski

Kryształy Swarovskiego często są łączone ze srebrem. Aby srebrne kolczyki Swarovski służyły przez lata, powinno się dbać przede wszystkim o usuwanie nalotu z metalowych elementów (liczne oferty kolczyków srebrnych z kryształami Swarovski są dostępne na https://arande.pl/store/Kolczyki). Srebrne zapięcia w formie bigla lub sztyftu przynajmniej raz w miesiącu powinno się wyczyścić ze śniedzi. Utleniające się srebro tworzy szarą powłokę, którą można usunąć za pomocą specjalnej, miękkiej ściereczki, pasty do zębów, popiołu lub płynu do czyszczenia biżuterii, który jest dostępny w salonach jubilerskich lub u zegarmistrzów. W przypadku biżuterii z kryształami, poleca się stosowanie ściereczki, która nie wpłynie negatywnie na wygląd kryształów. Popiół lub pasta do zębów mogłyby być zbyt trudne do usunięcia z wyszlifowanego szkła.

Kryształy Swarovski i kamienie szlachetne

Kryształy z Tyrolu równie często łączy się z kamieniami szlachetnymi. Biżuterię tego typu można znaleźć na https://arande.pl/store/Bransoletki. Kamienie szlachetne są trwałe, jednak wymagają delikatnego usuwania zanieczyszczeń za pomocą specjalnych preparatów lub ściereczki z miękkiego włókna. Wskazane jest, by biżuterię z kryształami Swarovski’ego i kamieniami szlachetnymi ściągać przed kąpielą i chronić przed kontaktem z wodą. Ponadto zaleca się zakładać ozdoby, na przykład bransoletki Swarovski, gdy w skórę wchłoną się już wszystkie kosmetyki i perfumy, które mogą odbarwiać kamienie.

Ochrona kryształów Swarovski przed uszkodzeniem

Aby uniknąć uszkodzenia pięknych kryształów Swarovski z oferty https://arande.pl/store, powinno się dbać o prawidłowe przechowywanie biżuterii. Szkiełka są dobrze chronione przed zarysowaniem, jeżeli przechowuje się je w woreczkach lub szkatułkach. Opakowanie zabezpiecza przed zniszczeniem ozdób podczas zakładania lub zdejmowania innej biżuterii, a także nie dopuszcza do zakurzenia lub zawilgocenia kryształów. Dodatkowo, od czasu do czasu, warto wypolerować biżuterię Swarovski, by usunąć z niej ewentualne zanieczyszczenia i dodać jej jeszcze więcej blasku.

tekst partnerski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę