Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

ARP rozpoczyna współpracę z miastem i gminą Łomża. Podpisali list, treść poufna!

Główne zdjęcie
fot. ARP

Agencja Rozwoju Przemysłu, której prezesem jest pochodzący z Łomży Marcin Chludziński, poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z miastem Łomża oraz gminą Łomża. Mają wspólnie działać na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. - Niestety ze względu na zapisy o poufności nie możemy udostępnić treści listu – poinformowała Ilona Kachniarz z ARP dodając, że wszelkie informacje mają znajdować się w przekazanym komunikacie prasowym.

W komunikacie Agencja podała, że w ramach porozumienia miasto Łomża wyraża chęć przygotowania terenów inwestycyjnych pod zabudowę produkcyjno-usługową oraz objęcia nowych terenów miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Gmina oprócz przygotowania terenów pod inwestycje deklaruje również wsparcie administracyjne, techniczne i doradcze. Działania te pozwolą odpowiedzieć na oczekiwania inwestorów, którym zależy na  przygotowanej infrastrukturze. ARP będzie patronować wszystkim tym procesom oraz informować przedsiębiorców o ofercie inwestycyjnej dostępnej w mieście i gminie Łomża.
Łomża ma być także jedną z pierwszych lokalizacji, które rozpoznawane są przez ARP w celu aktywizacji małych i średnich miast. Jak podano ARP stawia sobie za zadanie wykorzystanie zainteresowania przedsiębiorców powierzchniami biurowymi z dobrą infrastrukturą komunikacyjną i na znacznie lepszych warunkach użytkowania. Takie działania mają pozwolić na zmniejszenie bezrobocia oraz odpływu mieszkańców ze średnich miast. To – jak zaznaczono - szczególnie ważne w podregionie łomżyńskim, w którym cały czas bez pracy jest ponad 6,5 tysiąca osób z wykształceniem wyższym i średnim. Są to potencjalne kadry dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych – czytamy w komunikacie, który zawiera także wypowiedź Marcina Chludzińskiego, prezesa ARP.
- W tym roku Łomża obchodzi 600-lecie nadania praw miejskich. To doskonała okazja na podsumowania, ale także na spojrzenie w przyszłość i poszukiwanie nowych możliwości rozwoju miasta i gminy. Dostrzegliśmy ten potencjał, czego efektem jest podpisane dzisiaj porozumienie. Agencja Rozwoju Przemysłu to rozpoznawalna marka z doświadczeniem we wspieraniu projektów inwestycyjnych i innowacji. Chcemy się tą wiedzą dzielić, żeby popularyzować miejsca takie jak Łomża. „Małe ojczyzny” mają jeszcze sporo niewykorzystanych atutów, tylko dlatego, że przedsiębiorcom brakuje o nich wiedzy. Nasza współpraca pozwoli to zmienić – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

List intencyjny ze strony ARP – jak poinformowała Ilona Kachniarz - podpisał Pan Prezes Marcin Chludziński (nie ma go na zdjęciach) oraz Pan wiceprezes Andrzej Kensbok. Ze strony Łomży list podpisali prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz wójt gminy Łomża Piotr Kłys. Obecny był także Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę