Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Jak obniżyć koszty działalności przedsiębiorstwa w trzech krokach

Małe, średnie, duże – wszelkie przedsiębiorstwa są stale ograniczane przez wzrost wydatków. Pensje dla pracowników, zwiększające się koszty dostaw, podatki – wszystko to wymaga ogromnego nakładu kosztów, dlatego ich kontrola jest tak ważna. Podpowiadamy, w jaki sposób można obniżyć koszty działalności i poprawić wyniki finansowe.

Obniżenie kosztów powierzchni biurowej

W zależności od sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych w Twojej okolicy, możesz renegocjować warunki najmu z dotychczasowym właścicielem lub rozejrzeć się za powierzchnią biurową w cenie niższej niż ta, którą płacisz obecnie. Ta druga opcja może się wiązać z koniecznością przeniesienia siedziby firmy w rejony nieco bardziej oddalone od centrum miasta lub ze zmniejszeniem powierzchni użytkowej. Niewątpliwie jednak taka zamiana będzie dla Ciebie opłacalna i może w znaczący sposób wpłynąć na redukcję wydatków związanych z prowadzeniem firmy.

Wymiana barterowa

Barter to znany od stuleci sposób na wymianę towarów i usług. Jeśli Twoja firma ma nadwyżkę mocy produkcyjnej, dlaczego nie skorzystać z barteru na inny produkt lub usługę, której potrzebujesz?  W sprawie barteru warto bezpośrednio kontaktować się z firmami oferującymi produkty lub usługi, które cię interesują, i przedstawić im swoją ofertę. Z pewnością nie każda firma będzie zainteresowana, ale niewątpliwie znajdzie się choć jedna, której tego rodzaju wymiana będzie jak najbardziej na rękę.

Outsourcing

Bezpośrednie koszty związane z obsługą kard i płac można znacznie obniżyć, współpracując z firmą zewnętrzną. Bardzo duże firmy mogą sobie oczywiście pozwolić na utrzymanie działów kadr i płac - chociaż i one coraz częściej decydują się na outsourcing usług kadrowo-płacowych – jednak utrzymanie takich działów przez średniej wielkości przedsiębiorstwa może się wiązać z finansowym samobójstwem: obliczanie listy płac w każdym okresie rozliczeniowym, drukowanie, podpisywanie i dystrybucja wypłat lub wypłat, oprogramowanie komputerowe i utrzymanie programu, szkolenia i wsparcie, nadążanie za zmianami w podatkowymi, przygotowywanie i odprowadzanie podatków od wynagrodzeń i zwrotów z urzędów skarbowych, generowanie raportów – wszystko to wiąże się z dużymi nakładami – zarówno środków, jak i czasu i energii.  Obsługa kadr i płac to kosztowne i skomplikowane zajęcie. Zleć je profesjonalistom i płać mniej.

tekst partnerski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę