Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Psy na uwięzi, a koty w zamknięciu

Główne zdjęcie
Przynęta ze szczepionką dla lisów

Od soboty w regionie mogą być rozrzucane przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów. Przynęty będą zrzucane z samolotów na lasy, pola, łąki, itp, z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych. Po wyłożeniu przynęt, przez okres 2 tygodni należy ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych - trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Zrzuty przynęty planowane są terminie od 7 kwietnia do 14 kwietnia 2018 r. Ma ona kształt stożkowych krążków, koloru brunatnego, o średnicy ok. 4 cm i grubości ok. 1,5 cm, a wewnątrz zawierają zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką.
Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii prosi, aby nie dotykać i nie niszczyć przynęt i zaznacza, że te które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy.
Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, ale po wyłożeniu przynęt, przez okres 2 tygodni należy ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych - trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.
Dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka - należy miejsca te dokładnie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę