Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Celnicy na tropie

Główne zdjęcie
fot. KAS

1400 paczek przemycanych papierosów oraz 4 automaty do gier hazardowych przejęli celnicy z Łomży. Papierosy znaleziono w autobusie kursującym na trasie Białystok – Łomża. Wcześniej mieli informacje, że mogą być w nim przewożone nielegalne papierosy.

Jak przekazuje Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku autobus zatrzymano do kontroli Wiźnie. Podczas przeszukania luku bagażowego funkcjonariusze znaleźli torby podróże zawierające 1400 paczek papierosów pochodzących z przemytu o wartości rynkowej ponad 18 tys. złotych. W sprawie postawiono zarzut tzw. paserstwa akcyzowego jednej z pasażerek autobusu.
Czarnecki przekazał również informację o ujawnieniu i zatrzymaniem przez łomżyńskich celników czterech automatów do gier hazardowych w dwóch lokalach na terenie Ostrowi Mazowieckiej. Zaznacza, że wejścia do lokali były szczególnie „chronione” przez organizatorów procederu poprzez m.in. selekcję osób wchodzących oraz systemy monitoringu.
Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. Oprócz sankcji karnych osoby urządzające tego typu gry muszą liczyć się również z karą pieniężną w wysokości 100 tys. od każdego nielegalnego automatu.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę